Bayburt Belediyesi İlaçlama Çalışmalarını Hızlandırdı

Bayburt Belediyesi İlaçlama Çalışmalarını Hızlandırdı
Yayınlama: 19.06.2015
A+
A-

Bayburt Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaz aylarının gelmesiyle birlikte ilaçlama çalışmalarını daha da hızlandırdı.

Vatandaşların yaz mevsimini haşere sorunu ve başıboş sokak hayvanlarından kaynaklanan sıkıntılar olmadan rahat bir şekilde geçirebilmeleri için çalışmalarını yoğunlaştırdıklarını söyleyen Veteriner işleri Müdürü Raif Kalekahyası yılbaşından buyana yaptıkları çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunarak şunları belirtti:

Haşerelerle Mücadele Mart Ayında Başladı

Bayburt Belediyesi İlaçlama Çalışmalarını Hızlandırdı“Veteriner işleri müdürlüğü olarak mart ayı itibariyle larva çalışmasına başladık. İlk etaptaki çalışmayı tamamladık ve nisan mayıs aylarında ikinci etap çalışmalarına başladık. Özellikle hayvan pazarı civarındaki kene ve diğer haşerelerle mücadelemizi yoğunlaştırıyoruz. 3.  bir ekibimizle park, bahçe, piknik ve mesire alanlarında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ayrıca uşkun çalışmalarımızda devam ediyor.”

Sokak Hayvanları İle İlgili Çalışmalar Kesintisiz Sürüyor

“Ek olarak başıboş hayvanlarla ilgili çalışmalarda devam ediyor. Veteriner hekim kontrolünde Veteriner İşleri Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturulan ameliyathanede kısırlaştırma işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Buradan müdürlüğümüzün ekipman bakımından eksiklik çekmemesini ve kaliteli hizmet gerçekleştirebilmemizi sağlayan Belediye Başkanımız Sayın Mete Memiş’e de teşekkür ediyorum. İnşallah hizmetlerimizi daha güzel ve daha kaliteli bir şekilde gerçekleştirmeye devam edeceğiz.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.