Bayburt Kaleardı 75. Yıl İlkokulu’ndan eğitim etkinlikleri

Bayburt Kaleardı 75. Yıl İlkokulu’ndan eğitim etkinlikleri

ABONE OL
20.04.2022 21:27
Bayburt Kaleardı 75. Yıl İlkokulu’ndan eğitim etkinlikleri
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bayburt Portalı – Bayburt Kaleardı 75. Yıl İlkokulu, daha önceki yıllarda yaptıkları e-Twinning projeleri ile Kalite Etiketi alan Kaleardı 75.Yıl İlkokulu, yeni projeleri ile eğitimde fark yaratıyor.

Öğrencilerin çeşitli deneyimlerle hayatlarında farkındalık oluşturmayı hedefleyen okul idaresi ve öğretmenleri bu etkinlikleri yaparken aynı zaman da oldukça keyifli zamanlar geçiriyorlar.

Okul Müdürü Alim ESKİCİ, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Kaleardı 75.Yıl İlkokulu idarecileri ve öğretmenleri olarak istedik ki; öğrencilerimiz hayatlarına yön verirken okulumuzdan ilham alsınlar. Her bir çocuğumuz yeni ilgi alanları seçerken hayatları boyunca kullanabilecekleri yeteneklerini de keşfetsinler ve geliştirsinler.

Okul koridorlarında tüm öğrencilerimiz, el birliğiyle öğretmenlerinin önderliğinde ilk becerilerini edinsinler. Öğrencilerimizin ileriki hayatlarında seçecekleri mesleklere zemin hazırlamak için her alanda bir başlangıç olacak etkinlikleri ön plana alarak, deneyimlemelerini hedef olarak belirledik.

Kendilerini mutlu hissedecekleri alanları okulumuzun koridorlarında tanımlarına önderlik etmeyi de projemizin hedefleri arasında kabul ediyoruz, İçlerindeki yetenekleri keşfetmelerini, hobiler edinmelerini ve hayatın sadece İnternetten ibaret olmadığını bilsinler istedik.

Okurken hissetmelerini, okuduklarını hayata aktarmalarını, başka dünyalara geçerken büyük hayaller kurmalarını istedik. Öğrencilerimizin web2.0 araçlarıyla küçük yaşlarda tanışmalarını sağlayarak, teknolojiyi olumlu yönde kullanmalarını hedefledik.

Çocuklarımızın küçük dünyalarında, büyük ufuklara yelken açacakları projelerimizi hayata geçirerek, Bayburt’tan Avrupa’ya uzanan yolculuklarında onlara rehber olmaya devam ediyoruz.”

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.