Bayburt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Açıldı

Bayburt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Açıldı
Yayınlama: 27.08.2015
A+
A-

Bayburt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi 27 Ağustos 2015 Tarihli ve 29458 Sayılı Resmî Gazete’de yayınlanan 2015/8052 sayılı kararla resmen açıldı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, “Bizler, bir taraftan üniversitemize yeni fakülteler, yeni bölümler kazandırarak, bir taraftan öğrenci sayısını artırarak hem Bayburt Üniversitesi’nin gelişmesi ve büyümesi hem de üniversitenin şehre olan katkısının artırılması hususunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Üniversitemize kazandırdığımız İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Aydıntepe ve Bayburt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi AçıldıDemirözü Meslek Yüksekokulları bölümlerinden sonra şimdi de Sağlık Bilimleri Fakültesini üniversitemize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Üniversitemiz, Sağlık Bilimleri Fakültesi ile şehre olan katkısını artırmasının yanı sıra bölgedeki üniversiteler arasında konumunu güçlendirecektir. Bu fakülte bünyesinde hemşirelik, ebelik, sağlık yönetimi, beslenme ve diyetetik, fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümleri yer alacaktır” dedi.

Rektör Coşkun, açıklamasında: ” Sağlık Bilimleri Fakültesinin açılmasında desteklerini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu, YÖK Başkanımız Sayın M.A Yekta Saraç ve YÖK Yönetim Kurulu üyelerine, Bayburt Milletvekilimiz Sayın Naci Ağbal ve Ankara’daki üst düzey Bayburtlu bürokratlarımıza müteşekkirim. Sağlık Bilimleri Fakültemiz üniversitemize, Bayburt’umuza ve ülkemize hayırlı olsun” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.