Bayburt Polis Meslek Eğitim Merkezi, 29. dönem mezunlarını verdi

Bayburt Polis Meslek Eğitim Merkezi, 29. dönem mezunlarını verdi
Yayınlama: 09.12.2023
A+
A-

Bayburt Portalı – Bayburt Polis Meslek Eğitim Merkezi’nin 29. dönem mezuniyeti düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Eğitimlerini tamamlayan 461 öğrencinin mezuniyet coşkusu yaşadığı törende bir konuşma yapan Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, “Bu anlamlı günde, güvenlik güçlerimizin geleceğini şekillendiren, donanımlı ve disiplinli gençlerimizin birer polis olarak yetişmiş olmasının gururunu yaşadığını” ifade etti.

Vali Mustafa Eldivan, sözlerine şöyle devam etti:

Ülkemizin güvenliği için gecesini gündüzüne katan, adaletin bekçisi olacak çağdaş polisler olarak yetiştirildiniz. Bu sorumluluğu omuzlarınıza alırken ülkemizin her köşesinde huzur ve güvenin teminatı olacaksınız. Kuruluşundan bugüne kadar, ülkemizde huzur ve güvenliği sağlamayı, vatandaşımızın can ve mal güvenliği ile namusunu korumayı, devletimizin bölünmez bütünlüğünü hedef alan tehdit ve tehlikelere karşı mücadele etmeyi kendisine vazife edinen, gücünü kanunlardan, desteğini de halktan alan geçmişi şanla ve şerefle dolu Türk Polis Teşkilatı; bugün dünyanın sayılı teşkilatlarından biridir. Bu gücü bizlere sağlayan, vatanımız uğruna hayatını feda eden Şehitlerimize ve Gazilik onuruna erişen Milletimizin asil evlatlarına minnet ve şükran borçluyuz. Bu bilinçle; Emniyet Teşkilatımızın köklü kurumsal kültürü doğrultusunda gerekli eğitimlerinizi aldınız ve polis olmaya hak kazandınız. Aldığınız eğitimler doğrultusunda, bugün burada yapacağınız yemine sadık kalarak, kutsal mesleğinizde vatan sevgisi, merhamet ve adalet içerisinde mücadele vereceğinizi asla unutmayın. Meslek hayatınız boyunca toplumun menfaatini şahsi menfaatlerinizin üzerinde tutup, görevinizi en iyi şekilde yapacağınıza yürekten inanıyorum.

Bu kutsal vazifeyi yerine getirirken bağlı olacağınız tek bir yer vardır; o da Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir. Bu anlamda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerine bağlı kalarak gücünüzü mutlaka adaletten, hukuktan, haktan ve halktan alın. Yaptığınız her hizmetin toplumumuza daha güvenli bir ortam sunacağını bu yolda halkımızın sevgisini ve güvenin kazanacağınızı unutmayın. Sevgili gençler, Mesleğinizi insan haklarına, hukukun üstünlüğüne, çağdaş, demokratik değerlere saygılı ve tarafsız bir şekilde ifa edeceğinize dair olan inancım tamdır. Sözlerime burada son verirken geleceğimizin teminatı bu gençlerimizi emniyet teşkilatımıza kazandıran, Polis Okulumuzun kıymetli yöneticilerine ve eğitim kadrosuna, ayrıca sizleri vatan ve millet sevdalısı birer evlat olarak yetiştiren değerli ailelerinize çok teşekkür ediyorum. Rabbim yar ve yardımcınız olsun.

Ak Parti Bayburt Milletvekili Prof. Dr. Orhan Ateş’in selamlama konuşmalarının ardından dönem birincisi Hüseyin Kulak, yaş kütüğüne plaket çaktı.

Dereceye giren öğrencilere Valimiz Sayın Mustafa Eldivan, Milletvekili Prof. Dr. Orhan Ateş ve Belediye Başkanı Pekmezci tarafından diploma ve hediyeler verildi.

Mezun öğrencilerin yemin töreni ve kep atılmasıyla program sona erdi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.