Bayburt Üniversitesi’nde mezuniyet coşkusu

Yayınlama: 10.06.2015
A+
A-

Bayburt Üniversitesi 2014-2015 yılı mezuniyet töreninde büyük coşku yaşandı.

Bayburt Üniversitesi Yeni Kampüs Konferans Salonu önündeki alanda yapılan mezuniyet törenine Bayburt Valisi Yusuf Odabaş, Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, Adalet Komisyonu Başkanı İsmail Deniz, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun,  Demirözü Kaymakamı Zihni Yıldızhan, Aydıntepe Kaymakamı Yeliz Yıldızhan, akademisyenler, daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

Mezun öğrencilerin geçiş töreni ve öğrenciler adına Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği öğrencisi Cemile Bacanak’ın konuşmasının

ardından Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, mezuniyet töreni münasebetiyle yaptığı konuşmada Bayburt Üniversitesinin 2008 yılında kurulduğunu ama temellerinin daha önce atıldığını belirtti.

Rektör Coşkun, “Bayburt Meslek Yüksekokulu bugün 22. mezunlarını,  Eğitim Fakültesi dokuzuncu, İİBF, Mühendislik Fakültesi üçüncü mezunlarını veriyor. İlahiyat Fakültesi iki yıl sonra ilk mezunlarını verecek. Beden Eğitim Spor Yüksekokuluna bir sene sonra öğrenci alırsak dört sene sonra mezun verecek. İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi muhtemelen dört yıl sonra mezun vermeye başlayacak. Bir yandan mezunlarını veren bir yandan vermeye başlayan, bir yandan gelişmesini tamamlayan bir üniversite ile karşınızda bulunuyoruz. Bayburt Üniversitesi Türkiye’nin en huzurlu ve en güvenli üniversitesidir. Çocuklarınızı bundan 4 yıl önce Bayburt Üniversitesine gönderdiğinizde belki bir takım kaygılar taşıyordunuz; ama şu anda hepsini size sağ salim teslim ediyoruz. Velilerimizin hepsini ayrı ayrı tebrik ediyoruz ”dedi.

Konuşmasında gençlere tavsiyelerde de bulunan Rektör Coşkun, “Gittiğiniz her yerde Bayburt Üniversitesini en güzel şekilde temsil etmenizi arzu ediyoruz. Mezun takip sistemimize muhakkak kaydolun. Biz sizden muhakkak surette haberdar olalım. İrtibatımız devam etsin. Sizlerin Türkiye’nin neresinde, hangi görevde olduğunuzu bilmek istiyoruz. Bayburt Üniversitesi ailesi birbirinden kopmadan birbirini takip ederek büyümeye devam edecektir diye ümit ediyorum. Hepinizi tekrar saygıyla selamlıyorum. Özellikle uzak diyarlardan gelen velilerimize tekrar hoş geldiniz diyorum” diye konuştu.

Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş ise mezuniyet başarısını gösterenleri tebrik ederek, “İnançlarımız bize ölünceye kadar ilim talep etmeyi emrediyor. Ne zaman artık yeter dersek işte o zaman hepimizin tükendiği gündür. Ülkemiz için yapabileceğiniz çok şeyler olduğunu sakın unutmayın. Bayburt Üniversitesinden mezun olan gençlerimizin eğitimlerini donanımlı bir şekilde tamamladığına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Bayburt Valisi Yusuf Odabaş ise Anadolu’nun değişik yerlerinden gelen öğrencileri en derin sevgilerle selamladığını belirterek “Görüyorum ki öğrencilerimiz ve öğrenci velilerimiz bir heyecan içerisindedirler. Aynı heyecanı vaktiyle bizler de tattık. Bizler de sizin gibi üniversitelerin değişik bölümlerinden mezun olarak görev aldık. Belli bir süre sonra görevlerimizi siz yeni, gelişmiş,  eğitimli gençlere devredeceğiz. Bu süreç böyle devam edecek. Yarınlarımız, gençlerimizin daha iyi eğitim alması, daha iyi eğitim aldıktan sonra yetiştirilmesi neticesine bağlıdır. Yarınlar, sizlerin omuzlarında yükselecektir. Öğrenci velilerimiz hiç şüphe etmesin ki Bayburt Üniversitesinden mezun olan gençlerimiz, bu üniversitede aldığı eğitim, bilgi ve görgü neticesinde ülkemizde çok iyi hizmetler yapacaktır. Yarınlarımız, bugünden daha mutlu, daha refah, daha gelişmiş olacaktır. Yeter ki gençlerimiz, bu bilgi, şuur ve anlayış içerisinde olsun. Biz, yeni nesil olarak ülkemize hayırlı hizmetler üreteceğinizi gerek Rektörümüz, gerek öğretim görevlileri nezdinde inanıyoruz ve sizlere güveniyoruz. ”dedi.

Konuşmalardan sonra Sürekli Eğitim Merkezi kurslarında başarılı olan öğrencilere belgeleri takdim edildi. Okudukları bölümlerde eğitimlerini derece ile tamamlayan öğrencilere başarı belgeleri ve ödülleri protokol ile öğrenci velileri tarafından verildi.

Program, fotoğraf çekimi ve kep atma ile sona erdi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.