Bayburt Üniversitesi’nde öğrenci kayıtları başladı

Bayburt Üniversitesi’nde öğrenci kayıtları başladı
Yayınlama: 19.08.2019
A+
A-

YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) tercih işlemlerinin ardından Bayburt Üniversitesi’ndeki çeşitli bölümlere yerleşen  öğrenciler için kayıt heyecanı başladı.

İki aşamalı kayıt sistemi çerçevesinde 16-21 Ağustos tarihlerinde E-Devlet üzerinden online ön kayıt yapacak olan öğrenciler, 19-23 Ağustos tarihlerinde ise Dede Korkut Külliyesi’ndeki Mühendislik Fakültesi’nde kurulan öğrenci kayıt bürolarında kayıt işlemi gerçekleştirebilecek.

Bayburt Şehirler arası terminalinde Bayburt Üniversitesi tarafından kurulan stant aracılığıyla kayıt, konaklama ve diğer işlem ve ihtiyaçlar için danışmanlık hizmeti sunulan öğrencilere tanıtım broşürü gibi yardımcı materyaller de dağıtıldı.

Yeni bir sürece başladıklarını ifade eden öğrenciler, yeni akademik yılın başlamasını heyecanla beklediklerini söylediler.  Kayıt süreci hakkında bir açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Selçuk Coşkun ise birlikte başlayacakları yeni yolculukta her zaman öğrencilerin yanında olacaklarını ve üretken fikirlerinizi gerçekleştirmek için onlarla birlikte hareket edeceklerini belirtti. Öğrencilerin kendileri için çok değerli birer emanet olduğunu kaydeden Coşkun, eğitim hayatlarının hayırlara ve başarılara vesile olmasını temennisini paylaştı.

Kayıt süreciyle eş zamanlı devam eden İlahiyat Lisans tamamlama programına kayıt işlemleri için de şahsen kayıt başvuruları 19—23 Ağustos tarihleri arasında yine öğrenci bürolarında alınacak. Eğitim-öğretim faaliyetleri ise 16 Eylül’de başlayacak.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.