Bayburtlu Gençler Bütçe Yapmayı Öğreniyor!

Bayburtlu Gençler Bütçe Yapmayı Öğreniyor!
Yayınlama: 27.02.2016
A+
A-

Gönüllü eğitmenler tarafından verilen “Paramı Yönetebiliyorum” eğitimi Bayburt’ta 2 gün boyunca gerçekleşti. Bütçem, Harcamalarım, Birikimim ve Borçlarım gibi finansal konuların pek çok farklı örnekle aktarıldığı eğitime 437 Lise Öğrencisi katıldı.

Türkiye’de finansal bilinç oluşturulması için kamu, özel sektör ve sivil toplumu ilk kez bir araya getiren “Paramı Yönetebiliyorum” projesinin eğitimleri Türkiye’nin farklı şehirlerinde sürüyor. “Paramı Yönetebiliyorum” projesinin Gönüllü Eğitmenlerinden olan Kunter GÜLEÇ eğitim sonrasında kısaca açıklamalarda bulundu.

“Paramı Yönetebiliyorum” projesi, Visa Europe ve Türkiye’deki üye bankalarının destekleriyle, T.C. Kalkınma Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği ortaklığında 2009 yılında hayata geçirildi. Proje ile uzun vadede, gençler arasında finansal bilincin geliştirilmesi, gençlerin kendi bütçelerini yapabilmeleri ve finansal ürünleri doğru kullanabilmeleri hedefleniyor. Bu hedef doğrultusunda bu güne kadar Türkiye’nin 81 ilinde 15-30 yaş arasındaki gençlere akran eğitim modeliyle 800 gönüllü eğitmen tarafından gelir gider dengesi, bütçe yapma, tasarruf ve para biriktirme, yatırım yapma ve borçlanma gibi konuları kapsayan ücretsiz eğitimler veriyoruz. Sadece Lise Öğrencilerine yönelik olmayıp Üniversite, Yetişkin ve Girişimciler için Müfredatlarımız mevcuttur. Ücretsiz Eğitim talebinde bulunmak isteyen kurum ve kuruluşlar lütfen İstanbul da Merkezi olan Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği ile irtibata geçerek detaylı bilgileri alabilir.

 

Son olarak Bayburt’ta bulunmaktan son derece mutluyum. Eğitimi gerçekleştirmemizde katkısı olan Bayburt İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Hüseyin AKDOĞAN’a, okul müdürlerimize ve  eğitimimizi ilgiyle takip eden Bayburtlu gençlerimize çok Teşekkür ederim dedi.Bayburt'lu Gençler Bütçe Yapmayı Öğreniyor!

 

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.