Bayburt’ta 360 öğrenciye uygulamalı trafik eğitimi

Bayburt’ta 360 öğrenciye uygulamalı trafik eğitimi
Yayınlama: 01.12.2022
A+
A-

Bayburt Portalı – Bayburt’ta farklı kademelerde öğrenim gören öğrencilere İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince teorik ve uygulamalı trafik eğitimleri verildi.

Trafik kazalarındaki can kayıplarını azaltmak, trafik güvenliği hususunda farkındalık oluşturmak ve trafik kurallarıyla ilgili bilgilendirme yapmak için İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından ilk ve ortaöğretim kademelerindeki 360 öğrenciye teorik ve uygulamalı eğitimler verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belli bir planlama doğrultusunda servislerle taşınan öğrenciler, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü spor salonu ve bahçesinde İl Jandarma Komutanlığı trafik ekiplerince önce mobil trafik eğitim tırında bilgilendirildi daha sonra emniyet kemeri simülasyon aracı ve akülü arabalarla uygulamalı eğitimlerden geçti.

Bayburt Valisi Sayın Cüneyt Epcim, trafik eğitimlerini ziyaret ederek verilen eğitimler hakkında görevlilerden bilgi aldı. Öğrencilerle sohbet ederek öğrencilere çeşitli sorular yöneltti ve bilgilendirme broşürleri dağıttı.

Bayburt Valisi Sayın Cüneyt Epcim’in yanı sıra Vali Yardımcısı Göksel Yüksel, Vali Yardımcısı Vekili Hakan Kara, Aydıntepe Kaymakamı Kerem Yenigün, Demirözü Kaymakamı Ali Ekber Ateş, İl Jandarma Komutanı Albay Dr. Talha Övet, İl Emniyet Müdürü Nihat Uzun, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Serdal Salık, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, trafik ekipleri, öğrenci ve öğretmenlerin de katıldığı trafik eğitimleri gün boyunca devam etti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.