Bayburt’ta Bayat Ekmekler Çöpe Gitmeyecek

Bayburt’ta Bayat Ekmekler Çöpe Gitmeyecek
Yayınlama: 03.03.2015
A+
A-

Bayburt ‘ta  başlatılan yeni bir uygulamayla bayat ekmeklerin çöpe gitmesinin önüne geçiliyor. Farklı mahallelere yerleştirilen kutulara bırakılan bayat ekmekler, doğadaki hayvanlara veriliyor. 

Vatandaşların da son derece memnun olduğu bu duyarlı uygulamayı hayata geçiren Serkan Köse, kendi imkanlarıyla oluşturduğu çöp kutularını farklı noktalara yerleştirdi. Çöpe atılan bayat ekmeklerin artık bu kutulara atılmasını isteyen Köse, şu ifadelere yer verdi.

“Bayburt’un bazı noktalarında çöpe atılan ekmekleri görmek beni çok etkiledi . Buna birazda olsun çözüm bulunması gerektiğini düşündüm ve bu konuyu bir kaç esnafla paylaştım.

Gerçekleştirdiğimiz bu uygulamadaki asıl amacımız; çöpe atılan milyonlarca ekmeği biraz olsun azaltmak ve çöpe atılan ekmeklerin de doğadaki hayvanlar için doğaya bırakılmasını sağlamaktır. Bu nedenle Bayburt’ta birkaç noktaya çöp kova bırakarak test ettik . Halk tarafından iki haftada toplam altı kova ekmek aldık . Ekmekleri Bayburt M Tipi Ceza Evinin oradaki araziye bıraktıktan sonra bıraktığımız yeri üç günlük aralıklarla takip ettik. Ufak bir ekmek bile kalmadığını gördük.

Doğadaki hayvanların açlığını gidermek için birazcık olsun katkımız varsa ne mutlu. Halkın bu konuda bilinçli olması beni daha da mutlu etti. Bu yüzden tüm duyarlı insanlara teşekkür ederim. Ayrıca kovalara bırakılan ekmeklerden bazı insanlar besledikleri ( köpek , kedi ,tavuk vb. ) hayvanlar için aldıklarını da öğrendik . Projeyi Bayburt un her köşesine yaymaya çalışacağız. Tüm Bayburtlu hemşehrilerimden ricam EKMEKLER ÇÖPE DEĞİL, DOĞADAKİ HAYVANLARA

Ayrıca bu haberin duyulmasına fırsat sağlayan Bayburt Haber Portalına teşekkür ederim.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.