Bayburt’ta özel tertipler, asker olmanın sevincini yaşadı

Bayburt’ta özel tertipler, asker olmanın sevincini yaşadı
Yayınlama: 17.05.2024
A+
A-

Bayburt Portalı – Bayburt İl Jandarma Komutanlığı, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla engelli bireyler için temsili askerlik töreni düzenledi.

Askeri üniforma giyerek temsili olarak bir günlük temel askerlik eğitimi alan 23 engelli birey, yemin ederek asker olma sevincini yaşadı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan yemin töreninde Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, Türk Milleti’nin her bir ferdinin Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev almayı onur saydığını belirterek, bu milletin topyekûn asker millet olduğunu vurguladı.

Vali Eldivan, Her birimiz için de Türk Ordusu’na katkı sunmak hepimiz için bir onur vesilesi olduğunu, Türkiye’nin en büyük gücü hiç kuşkusuz her koşulda mücadele verebilme kapasitesine sahip, dünyanın en önemli ordularından biri olduğunu belirtti.

Temsili yemin töreni, askerlik görevlerini tamamlayan engelli erlere hizmet belgeleri takdim edilmesinin ardından sona erdi.

Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, Belediye Başkanı Mete Memiş, Garnizon Komutanı Topçu Albay Gürol Akkaya, Cumhuriyet Başsavcısı Huzeyfe Yücedağ, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen, İl Genel Meclisi Başkanı Hüseyin Şahin, İl Emniyet Müdürü Nihat Uzun, İl Jandarma Komutanı Albay Dr. Talha Övet, Ak Parti Bayburt İl Başkanı Turgut Çalışkan, kurum müdürleri, askerlerin aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.