Bayburt’un Çehresi Değişiyor

Bayburt’un Çehresi Değişiyor
Yayınlama: 14.06.2016
A+
A-

Yeni iş sezonunun açılmasıyla beraber ana yol ve sokaklardaki orta refüjlerde düzenleme çalışması başlatan Bayburt Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, çalışmalarını son sürat devam ettiriyor. Çaykara Köprülü Kavşağında çalışmalarını hızlandıran ekipler, bir yandan düzenleme çalışması yaparken bir yandan da süs bitkilerinin dikimini gerçekleştirerek kavşağının çehresini değiştiriyor. Belediye Başkanı Mete Memiş’te çalışmaları yerinde takip ederek ekiplerden bilgi aldı.

Kent Ormanı Zararlı Otlardan Arındırılıyor

Refüj ve kavşaklara yaptığı çalışmalarla şehrimizi güzelleştiren Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların yoğun olarak yararlandığı park, bahçe ve gezi alanlarını da elden geçiriyor. Özellikle yaz aylarında vatandaşların piknik yapmak ve gezmek çok sık tercih ettiği Şair Zihni Kent Ormanı ve Rabia Kadıoğlu Parkında büyüyen zararlı otları ot biçme makinalarıyla temizleyen ekipler kent ormanını yeni sezona hazırlıyor.

Çeşitli Ebat ve Türdeki Ağaçlar Toprakla Buluşmaya Devam Edecek

Bayburt’un yeşil bir görünüme kavuşması için ağaçlandırma faaliyetlerine de devam eden Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri bu sezon 7500 adet ağacı toprakla buluşturacak. Şimdiye kadar spiral mavi ladin, selvi, sarıçam, süs eriği, süs elması, süs kirazı, ıhlamur, akasya ve atkestanesinin aralarında bulunduğu 3.500 adet ağaç diken ekipler 4000 ağaç daha dikecek.  Ayrıca gül, berberis, leylak, taflan ve yamaç ardıcından oluşan 250.000 çalı türünü de toprakla buluşturan ekipler 15.000 adette mevsimlik çiçek dikti.

Otomatik Sulama Sisteminin Montajı Devam Ediyor

Bayburt’ta bir ilk olma özelliği taşıyan otomatik sulama sisteminin montaj çalışmalarında başlayan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri 12.000 m² lik alanın montajını tamamladı. Ayrıca 180.000 m² lik alanın ise sulama sistemi ve peyzajı için yapım çalışmaları sürüyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.