Bayburt’un Kurtuluşu’nun 104. yıldönümü İstanbul’da coşkuyla kutlandı

Bayburt’un Kurtuluşu’nun 104. yıldönümü İstanbul’da coşkuyla kutlandı
Yayınlama: 27.02.2022
A+
A-

Bayburt Portalı – Bayburt Kültür ve Yardım Derneği ve Bayburt Vakfı işbirliğiyle düzenlenen Bayburt’un Kurtuluşu’nun 104. Yılını Anma Programı İstanbul Bağcılar’da coşkuyla kutlandı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan programda bar ekibi gösterilerinin ardından Bayburtlu sanatçılar, Muhsin Bayburtlu, Sehlan Burak, Devran ve Musa Küçük sahne aldılar.

Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Genel Başkanı Hicabi Durmuş ve Bayburt Vakfı Başkanı İsrafil Kahraman’ın açılış konuşmalarının ardından sırasıyla Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, CHP İstanbul Milletvekili Gökhan Zeybek ve AK Parti İstanbul Milletvekili Emine Sare Aydın selamlama konuşması yaptılar.

Konuşmaların ardından Başkan Pekmezci’ye gecenin anısına plaketini MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür takdim ederken, CHP İstanbul Milletvekili Gökhan Zeybek’e plaketini AK Parti Bayburt İl Başkanı Hacı Ali Polat, AK Parti İstanbul Milletvekili Emine Sare Aydın’a da plaketini MHP Bayburt İl Başkanı Bekir Kasap takdim etti.

Geceye katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Bayburtlulara hitaben: “Geçmişi kahramanlıklarla dolu, bu gün de olsa aynı kahramanlığı göstereceğini bildiğim çok kıymetli Bayburtlu Hemşerilerim, öncelikle huzurunuzda bulunmaktan büyük bir onur duyuyorum.” ifadeleriyle başladığı konuşmasında 1918 yılında yaşanan olaylara vurgu yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya gecenin anısına plaket takdimini Dernek Genel Başkanı Hicabi Durmuş ve Vakıf Başkanı İsrafil Kahraman takdim ettiler.

Programın son konuşmasında TBMM Başkanvekili Celal Adan, Bayburt halkının 1918’de yaptığı kahramanlığa değinerek, gecenin tertiplenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Adan’a plaketini Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım takdim etti.

Bayburt Türküleri korosunun sunduğu, Bayburt Türküleriyle program devam etti. Bayburt Bar gösterilerinin ardından, Orhan Haklamaz‘ın seslendirdiği türkülerle program sona erdi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.