Çanakkale Ruhu Gençlerin Tarihi Bilmesiyle Olur

Çanakkale Ruhu Gençlerin Tarihi Bilmesiyle Olur
Yayınlama: 01.04.2014
A+
A-

Bayburt Üniversitesinin Fikir ve Aksiyon Öğrenci Kulübü tarafından “Çanakkale Şehitleri” Konulu konferans düzenlendi. Konferans İİDB fakültesinde Prof. Dr. Gökhan Budak Salonunda  Arş. Yazar Ekrem Şama tarafından gerçekleştirildi.

“Çanakkale Şehitleri” Konulu konferansta Açılış konuşmasını Yrd. Doç. Nevzat Aydın’ın yaptı. Aydın, “Şu Boğaz Harbi” temalı slayt gösterisi ile sunulan konferansta Çanakkale ruhunu yaşatacak olanların öğrenciler olduğu vurguladı.

Yazar Ekrem şama ise yaptığı konuşmada “Günümüzde dirilişi ve uyanması toplumuzun Çanakkale ruhunu gençlerin tarafından anlaşılmasıyla olur” diyerek başladı. Sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gençler Türk kahramanlarını bilmedikleri için okudukları yabancı kahramanları daha çok tanımaktadırlar. Gençlerin SeyidOnbaşı’yı, Yahya Çavuşu ve bir Mehmet çavuşu tanımadıkları ama yabancı milletlerin kahramanları olan raki’yi, Rambo’yu, heman’i bildiklerini söyleyerek gençlerin toplumun uyanmasında etkili olmaktadır; bu yüzden gençlere Çanakkale ruhunu aşılamak gerekir ”dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.