Dr. Karaoğlu, “Ekmeğini Yediğim Bu Şehre Hizmet İçin Varım”

Dr. Karaoğlu, “Ekmeğini Yediğim Bu Şehre Hizmet İçin Varım”
Yayınlama: 12.03.2015
A+
A-

Dr. Karabey Kadri Karaoğlu Milliyetçi Hareket Partisi Bayburt Milletvekili Aday Adaylığını basın toplantısıyla resmen açıkladı.

MHP Bayburt İl Başkanı Süleyman Burç, MHP Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıldırım, Aydıntepe Belediye Başkanı Haşim Şentürk, Bayburt Ülkü Ocakları İl Başkanı Muhammet Kılıç, teşkilat mensupları ve partililerin katıldığı toplantıda Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Süleyman Burç açılış konuşması yaptıktan sonra sonra sözü Milletvekili Aday Adayı olan Dr. Karabey Kadri Karaoğlu’na bıraktı.

MHP’den Milletvekili Aday Adaylığını resmen açıklayan Dr. Karabey Kadri Karaoğlu şu ifadelere yer verdi.

“Bayburt’ta doğan, burada ikamet edip yaşamını burada sürdüren ve 12 yılı İl Sağlık Müdürlüğü görevinde olmak üzere 22 yıldır bu toprakların insanına hizmet eden bir hemşehriniz olarak karşınızdayım.

Aynı zamanda bu şehrin insanına fazlasıyla hak ettiğine inandığım hizmeti sunabilmek için mücadele vermiş ve bu mücadelenin bedelini her alanda fazlasıyla ödemiş Bayburt sevdalısı bir kardeşinizim.

Havasını birlikte soluduğumuz, yağmurunda birlikte ıslandığımız, ayazında birlikte üşüdüğümüz  bu şehrin güzelliklerinin yanında bütün imkân ve imkânsızlıklarını birlikte yaşıyoruz. Üniversite eğitiminden sonra bütün mesleki yaşamını Bayburt’ta geçirmiş, bürokrasiden gelen bir  kardeşiniz olarak Bayburt’un her türlü meselesini bütün boyutlarıyla çok iyi bildiğimi belirtmek istiyorum. Mesleki kariyerim de dâhil olmak üzere hayatımın her döneminde toplumla iç içe oldum.

Gerek İl Sağlık Müdürlüğüm döneminde gerekse de hekimlik mesleğim boyunca köyünden kentine, memleketimin en ücra köşesine varıncaya kadar, genciyle yaşlısıyla yediden yetmişe hemşehrilerimiz arasında hiçbir ayrım gözetmeksizin hak ve eşitlik temelinde hizmet etmeye çalıştım ve milletimin beni emanetçi olarak oturttuğu makamımın kapısını herkese açık tuttum. Bunu yaparken de milletimin hayır duasından başka hiç bir şey beklemedim.

Aday adaylığımın söz konusu olduğu andan itibaren  kamuoyunun her kesiminden şahsıma gösterilen teveccühle, emeklerimizin ve alın terimizin hemşehrilerimiz  nezdinde zayii olmadığını gördüm. Bundan büyük bir mutluluk ve şeref duydum. Bütün bu emek ve çabalarımız inşallah Cenabı Hakk katında da zayii olmaz.

Bugün ekonomik ve sosyal kalkınmışlık açısından ülkemizin bir çok İlinden geride olan ama o illerin bir çoğundan daha fazla hizmeti hak ettiğine inandığım Bayburt’umuza en az diğerleri kadar hakkı olan hizmeti siyasette de sunmak gayesiyle, önce Allah’a, sonra teşkilatıma ve milletime güvenerek, çocukluk çağlarımdan itibaren mensubu olmaktan büyük onur duyduğum Milliyetçi Hareket Partisinden 25. Dönem Milletvekilliği Aday Adaylığımı açıklıyorum. Rabbim bizi sevenlerimize ve sevdiklerimize karşı mahcup etmesin.. Allah yar ve yardımcımız olsun.

Vatana ve millete hizmetin Hakka hizmet olduğunu bizlere içinde yetiştiğimiz kültürümüz öğretti. Her birimiz eğitimlerimizi tamamladıktan sonra üzerimizde büyük hakkı olan bu millete hizmet etmeyi en büyük borcumuz olarak bildik.

Meslek hayatım boyunca hep bu şuur ile görev yaptım. Şimdi bu hizmet anlayışıyla siyaset alanında da, doğduğum, büyüdüğüm ve ekmeğini yediğim bu şehre hizmet vermek için yola çıktım. Genel merkezimizin adaylık takdiri ile birlikte, uzun süredir üzerinde çalıştığımız projelerimizi tüm detaylarıyla siz çok değerli hemşehrilerimin bilgilerine ve görüşlerine sunacağım.

Bu vesileyle 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak milletvekilliği seçimlerinin ülkemize ve Bayburt’umuza şimdiden hayırlı sonuçlar doğurmasını temenni ediyorum. Katılımlarınızdan dolayı tekrar teşekkür ediyor ve hepinizi saygıyla selamlıyorum.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.