Eski Devlet Bakanı Tüzmen’den Bayburt’a ziyaret

Eski Devlet Bakanı Tüzmen’den Bayburt’a ziyaret
Yayınlama: 29.06.2022
A+
A-

Bayburt Portalı – Eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, sunuculuğunu yaptığı kültür ve gezi programı Kürşad Tüzmen İle Benim Şehrim’in çekimleri için geldiği Bayburt’ta, valilik ve belediye ziyaretlerinde bulundu.

Eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Vali Cüneyt Epcim’i Ziyaret Etti

Kamuoyunun siyasetçi kimliğinin yanı sıra sporcu karakteriyle de tanıdığı Tüzmen, Valilik ziyaretine tutkunu olduğu motosikletiyle geldi. Tüzmen, Valilik girişinde Vali Cüneyt Epcim tarafından karşılandı.

Vali Epcim ile Tüzmen ayaküstü yolcuğa ilişkin kısa bir sohbet gerçekleştirdi. Daha sonra ziyareti anısına Valilik Şeref Defteri’ni imzalayan Tüzmen, Vali Epcim ve kendisini karşılayan heyetle Valilik Makamı’na geçti.

Tüzmen burada kendisine eşlik edenlerle bilgi alışverişinde bulundu. Vali Epcim’e misafirperverliği dolayısıyla teşekkür eden Tüzmen, Bayburt’ta bulunmaktan memnuniyet duyduğunu kaydetti.

Vali Epcim ise tarih ve kültür şehri Bayburt’ta kendisini ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade ettiği Tüzmen’e ziyareti dolayısıyla teşekkürlerini bildirdi. Bir süre heyet ile çeşitli konularda sohbet eden Tüzmen sonrasında Vali Epcim ile Bayburt Kalesi’ni gezdi.

Tüzmen’e, Kenan Yavuz Etnografya Müzesi Kurucusu İş İnsanı Kenan Yavuz ile Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkanı Hacı Ali Polat eşlik etti.

Eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Başkan Hükmü Pekmezci’yi Ziyaret Etti

59. ve 60. hükümetlerde Devlet Bakanlığı yapan Kürşat Tüzmen, Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci’yi ziyaret etti.

Eski Devlet Bakani Tuzmenden Bayburta ziyaret 1 – Bayburt Portalı

Sporcu kişiliği ve motosiklet tutkusuyla bilinen eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Global TV ekranlarında yayınlanan “Kürşad Tüzmen ile Benim Şehrim” programının çekimleri için Bayburt’a geldi. Program çekimleri öncesi Bayburt Belediyesini ziyaret eden Tüzmen, Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci tarafından karşılandı.

Bayburt Belediyesi’ne tutkunu olduğu motosikletiyle gelen Eski Bakan Tüzmen’i makamında ağırlayan Belediye Başkanı Pekmezci, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Belediye Başkanı Pekmezci, Eski Bakan Tüzmen’e tarihi geçmişi olan Bayburt’la ilgili bilgiler verdi. Bayburt’un bir tarih ve kültür şehri olduğuna vurgu yapan Başkan Pekmezci, şehrin tarihi dokusuna uygun çalışmalara imza atamaya gayret ettiklerini söyledi. Bayburt Belediyesi tarafından tamamlanan, devam eden ve planlanan projeleri hakkında da kısaca bilgi veren Başkan Pekmezci, ziyaret anısına Bakan Tüzmen’e Dede Korkut biblosu ve yöresel ürünlerden oluşan hediye paketi takdim etti.

Bayburt’ta Dede Korkut’un önemi ve yöresel ürünler hakkında da Başkan Pekmezci’den bilgi edinen Eski Bakan Tüzmen, misafirperverliğinden dolayı Başkan Pekmezci’ye teşekkürlerini bildirdi. Ülkemizi karış karış gezerek gelenek göreneklerimizi, halk oyunlarımızı, türkülerimizi, yöresel lezzetlerimizi ve hikâyelerimizi bir televizyon kanalında izleyicileriyle paylaştığını kaydeden Tüzmen, “Tarihi ve kültürüyle ülkemizin gezilmeye ve görülmeye değer önemli bir şehri olan Bayburt’tayız. Bayburt’u gezerek bütün yönleriyle izleyicilerimizle paylaşacağız. Belediye Başkanımıza misafirperverliğinden ötürü ve verdiği önemli bilgilerden dolayı teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarının devamını temenni ediyorum” dedi.

Bayburt Belediyesi ziyaretini tamamlayan Tüzmen, “Kürşad Tüzmen ile Benim Şehrim” programının çekimlerine başlamak üzere motosikletiyle binlerce yıllık tarihi geçmişi olan Bayburt Kalesi’ne geçti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.