Fırat Çakıroğlu için Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı

Fırat Çakıroğlu için Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı
Yayınlama: 23.02.2015
A+
A-

PKK’lı öğrenciler tarafından Ege Üniversitesi’nde öldürülen ülkücü genç Fırat Yılmaz Çakıroğlu için Bayburt’ta gıyabı cenaze namazı kılındı.

Yakutiye Camii’nde kılınan cenaze namazına MHP İl Başkanı Süleyman Burç, MHP MYK Üyesi Bekir Kasap, Bayburt Ülkü Ocakları İl Başkanı Muhammet Kılıç, MHP Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıldırım, MHP Bayburt Milletvekili adayı Dr. Karabey Kadri Karaoğlu, parti yöneticileri, vatandaşlar ve bazı STK temsilcileri katıldı.

Kılınan gıyabi cenaze namazı sonrasında  Cumhuriyet caddesinden ülkü ocakları il teşkilatı binası önüne kadar ülkücüler tekbir sesleriyle yürüyüş yaptılar. Teşkilat binası önünde kısa bir açıklama yapan Ülkü Ocakları Bayburt İl Başkanı Muhammet Kılıç, ” İzmir’de, Ege Üniversitesinde PKK lılar tarafından şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu kardeşimiz için gıyabi cenaze namazı kıldık. Namaz sonrası Türk Dünyası Parkında yapılacak olan basın açıklamamızı iptal etmiş bulunuyoruz.

Buradan yetkililere seslenerek, Ülkücü hareket her daim vatanını,milletini, dinini  savunmaya devam edecektir. Bu uğurda Fıratlar şehit olacaktır ama bizlerde bu vatanın öz evlatları olarak şehit olmaya hazırız. Başbuğ Alpaslan Türkeş’in buyurduğu gibi, bizler birer Türk bayrağı olacak ve bu bayrağı yere düşürmeyeceğiz.” dedi.

Yapılan kısa konuşmanın ardından kalabalık istiklal marşı okuyarak dağıldı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.