Gelecek Partisi Bayburt Merkez İlçe’nin yeni başkanı Ali Sayıner oldu

Gelecek Partisi Bayburt Merkez İlçe’nin yeni başkanı Ali Sayıner oldu
Yayınlama: 28.11.2023
A+
A-

Bayburt Portalı – Gelecek Partisi Bayburt Merkez İlçe 2. Olağan Kongresini bugün partinin toplantı salonunda gerçekleştirdi.

Tek aday ile girilen seçimlerde Ali Sayıner kayıtlı delegenin tamamının oyunu alarak Gelecek Partisi Bayburt Merkez İlçenin yeni başkanı oldu.

Konuşmasına “Bugün burada Bayburt’ta yeni bir siyaset sayfasının açılmasına, yeni bir yürüyüşün başlamasına şahitlik ediyoruz” sözleriyle başlayan Gelecek Partisi Bayburt Merkez İlçe Başkanı Sayıner, “Bizler Gelecek Partisi olarak bütün baskılara ve oluşturulmaya çalışılan korku atmosferine rağmen ülkemize müreffeh bir gelecek çizmek için bir araya geldik. ‘Gelecek milletimizindir, Gelecek Türkiye’nindir’ diyerek yola çıkan partimizin ben de bir kurucu üyesi olmaktan son derece onur ve gurur duyuyorum.” dedi.

Başkan Sayıner, “2020 Yılında Gelecek Partisi Bayburt il teşkilatı kurucu üyeliği ile başlayan siyasi hayatıma daha sonra partimizin çeşitli kademelerinde görev alarak devam ettirdim. 2 yıldır sürdürmekte olduğum İl Sekreterliği görevinin ardından bugün gerçekleştirmiş olduğumuz Merkez İlçe 2. Olağan Kongremizde bütün Delegelerimizin teveccühleri ile Yeni Dönem de Başkanlığa Seçilmiş olmaktan büyük onur duyuyorum.

Bizler; Geçmişe ağıt yakmaya değil, ortak bir GELECEK inşa etmeye geliyoruz. Zamanı geçmiş eski sözleri tekrar etmeye değil, ‘yeni şeyler söylemeye’ geliyoruz. Yıllardır memleketimizde siyaset meydanında hep aynı isimler, aynı simalar yer almakta. Artık bazı şeylerin değişmesinin vakti geldi. Ben, sen, bizler ve sizler bir kenarda durduğumuz sürece, meydan hep aynı aktörlere kalıyor. Artık birilerinin çıkıp taşın altına elini koymasının vakti geldi. Bu memleket bizim Bayburt’u bu makûs talihinden kurtarmak için elimizden geleni yapacağız. Yeni şeyleri ancak geçmişten ilham alarak geleceği inşa edecek olanlar söyleyebilirler. Yeni şeyleri ancak korkulardan ve tabulardan kurtulmuş olanlar söyleyebilirler. Yeni şeyleri ancak bugüne inançları ve yarına umutları olanlar söyleyebilirler.

Susmaya değil konuşmaya, şikâyet etmeye değil çözüm üretmeye, bağırmaya değil sakince ve muhabbetle hitap etmeye, surat asmaya değil tebessüm etmeye geliyoruz. Yapılan bu 2. olağan kongremizin başta ilimize ülkemize ve partimize hayırlar getirmesini diliyor, kıymetli delegelerimize beni bu göreve layık gördükleri için hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyor, sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Gelecek Partisi, hepimizin geleceğinin adresi ve umut ışığıdır. Gelecek Partisi milletimizin yarınıdır. Gelecek Türkiye’nin, Gelecek Bayburt’umuzdur” dedi.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.