HÜDA PAR, Bayburt’ta il kongresini gerçekleştirdi

HÜDA PAR, Bayburt’ta il kongresini gerçekleştirdi
Yayınlama: 26.10.2020
A+
A-

HÜDA PAR Bayburt İl Başkanlığı için gerçekleştirilen kongrede yeni il başkanı Maşallah Oruçoğlu oldu.

Pandemi tedbirleri dahilinde gerçekleştirilen 2’nci Olağan Kongre’de, eski başkan Sadık Korkmaz’dan görevi devralan Maşallah Oruçoğlu:

Asıl başarı istikamet üzere kalabilmektir

“Siyasette başarı sadece oy oranları ile ölçülürse yanlış yapılmış olur. Asıl başarı emrolunduğumuz gibi dosdoğru olabilmektir, asıl başarı istikamet üzere kalabilmektir. Tutarlı ve ilkeli bir siyaset bunu gerektirir. Biz de partimizin benimsediği ilkelerden taviz vermeden çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ve ilkelerimizi tüm hemşehrilerimize anlatmaya devam edeceğiz.

Önce İnsan, Öncelik Adalet diyoruz

Önce insan, öncelik adalet!` dedik. İnsan bir yaratılış değeridir ve yaratılmışların en üstünü, en şereflisidir. Kâinatı yaratan Rabbimiz kâinatı insanın emrine, hizmetine sunmuştur. Bu anlamda dinler de devletler de insan içindir. Ölçüsünü Aziz İslam olarak belirlemiş bir siyasi hareket olarak bu bakış açısını siyasetimizin merkezine yerleştirmişiz. Dini, dili, aidiyeti ve milliyeti ne olursa olsun her insan hürmete layıktır ve hizmeti hak etmektedir. İnsan hayatı kutsaldır.

Bu anlayışın hâkim kılınabilmesi için de adaletin tesis edilmesine ihtiyaç vardır. Adalet, her hak sahibine hakkını eksiksiz teslim etmek; dini, dili, aidiyeti ve milliyeti ne olursa olsun herkesin din, can, mal, akıl ve nesil emniyetini koruma altına almaktır. Herkes için yaşanabilir bir dünya ve dini yalnızca Allah`a has kılarak kazanılacak bir âhiret hayatının temel ölçüsünün adalet olduğuna inanıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.