İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 2. Dönem Mezunlarını Verdi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 2. Dönem Mezunlarını Verdi
Yayınlama: 03.06.2014
A+
A-

Bayburt Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler  Fakültesi 2013-2014 eğitim öğretim döneminde mezuniyeti töreninde bir araya geldi.

Bayburt Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi önünde  yapılan mezuniyet törenine Bayburt Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Dekan Yardımcıları  Doç. Dr. Selahattin Kaynak ile Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kemal Yılmaz, Genel Sekreter Yardımcısı Aras Ünsal, Dekan Yardımcıları ,akademisyenler, İdari memurlar, öğrenci yakınları ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın ardından, Bayburt Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Selahattin Kaynak  günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı.

Kaynak  konuşmasında, “2013–2014 öğretim yılı mezuniyet törenimize hepiniz hoş geldiniz. Bugünün özel bir anlamı var, 2. dönem mezunlarını vermenin sevincini yaşıyoruz. 5 akademisyenle başladığımız öğretim hayatımıza bu gün 25 kişilik akademisyen kadrosuyla sürdürmekteyiz. Çok kıymetli meslektaşlarım kurumumuza ayak bastıklarından beri inci gibi işlediğiniz sevgili öğrencilerinizi iş yaşamlarında, sosyal yaşamlarında çeşitli başarılara imza atacak bireyler olarak yetiştirerek bugüne getirdiniz. Hepinize katkılarınız için sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Sözlerine velilere ithafen devam eden Kaynak “Siz değerli velilerimizin bu günkü duyguları herkesinkinden çok farklı. Dünyaya geldikleri andan itibaren üzerine titrediğiniz, emek verdiğiniz, özenle ve zorluklarla zaman zaman kaygı duyarak yetiştirdiğiniz evlatlarınızı yaşam mücadelesinin içine, başarılı olacaklarını umut ederek uğurlamanın vakti geldi. Ama içinizde onların istikballeriyle ilgili bir korku duymayın, bugüne kadar yaptıklarıyla bizim hep takdirimizi kazandılar. Hedefleri için zamanı ve olanakları çok iyi planladılar. Bu gün okullarını uzatmadan mezun olacak öğrencilerimiz başarılı performanslarıyla gerek sizin gerekse hocalarının emeklerinin boşa gitmediğini hepimize ispatladılar. Onlarla gurur duyabilirsiniz. Evlatlarınızı yaşamlarının bir döneminde bizlere emanet ettiniz, Kurumum ve öğrencilerim adına sizlere teşekkür ediyorum.

Mezun olacak öğrencilerinin yeni bir hayata adım atmaya hazırlandıklarını belirten Kaynak “Bugün sizin için çok farklı bir anlam taşıyor. Yaşamınızın bir dönemini kapatıyor ve ondan aldığınız güçle bir başka dönemin başlangıcını yapıyorsunuz. Ailelerinizin sevgisi, ilgisi ve desteğiyle yetişen gençler olarak bugün buradasınız. Hocalarınız sizi ülkemiz koşullarına göre oldukça çok iyi olanaklar içinde, doğru bilgilerle donattı. Toplumun çok farklı kesimlerinden gelen arkadaşlarınız oldu, birbirinize saygı duyarak, hoşgörü göstererek karşılıklı bir şeyler öğrenerek sosyal yaşamınızla ve geleceğinizle ilgili kendi görüşlerinizi oluşturdunuz.

Bilmelisiniz ki sahip olduğunuz bu diplomalar size önemli sorumluluklar yüklüyor. Dünyada ve ülkemizde olup bitenleri izleyerek kendinizi yenilemek yeni bilgiler öğrenmek bunlardan biridir. Sizler yeni yaşamınızda kendinize hedefler koyarak geleceğinizi planlayın. Ancak hedeflerinizin gerçekçi olmasına dikkat edin. Toplumun ihtiyaçlarına uygun hedefler seçin. Hedefiniz toplumsal görevlerinize uygun olsun. İşinizi zamanında ve doğru yapmak, disiplinli ve düzenli çalışmak, yaşam felsefenizin bir parçası olsun.

Hepinize, geleceğine umutla bakan bir toplumun insanlarıyla, dayanışma içinde geçireceğiniz bir yaşam diliyor, güzel ülkemizin çağdaş yarınlarını gerçekleştirecek olan siz değerli öğrencilerimizi sevgiyle uğurluyoruz.

4 yıllık eğitim hayatınız boyunca bizlere katkılar sağlayan sayın Rektörlerimize, bu süre zarfında fakültemizde dekanlık yapan değerli hocalarımıza, tüm akademik ve idari personelimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Konuşmanın ardından İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi genelinde ve bölümlerinde dereceye giren öğrencilere başarı belgeleri ve çeşitli hediyeler verildi. 2013-2014 eğitim-öğretim yılının son günlerine yaklaşılırken Bayburt Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun olan 400 kadar  öğrenci yapılan törenlerle mezuniyet belgelerini alarak kep fırlattı.

Kep fırlatmanın ardından öğrenci velileri ve öğrenciler için bir kokteyl verildi. Kokteylde velilerle tek tek ilgilenen fakülte öğretim üyeleri öğrenciler ve velileri ile hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.