KUDAKA, Van Turizm ve Seyahat Fuarı’nda

KUDAKA, Van Turizm ve Seyahat Fuarı’nda
Yayınlama: 20.09.2014
A+
A-

 

Kuzeydoğu Anadolu bölgesinin sahip olduğu tarihi, turistik ve kültürel değerlerinin etkili ve geniş bir şekilde tanıtılması amacıyla Van Turizm ve Seyahat Fuarı’nda Erzurum, Erzincan ve Bayburt illeri tanıtılıyor.

Doğunun tek turizm fuarı organizasyonu olan Van Turizm ve Seyahat Fuarı, 5’inci kez kapılarını ziyaretçilerine açtı. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Van Valiliği, Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Van Ticaret ve Sanayi Odası, Van Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ve Ajans Asya Fuarcılık işbirliğiyle Orta Doğu Expo Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 5.Van Turizm ve Seyahat Fuarı, 8’i yurt dışından 80 firmanın katılımıyla açıldı.

Açılışa Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrrahman Arıcı, Ak Parti Van Milletvekili Mustafa Bilici, Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kaya, Van Vali Yardımcısı İbrahim Özkan, Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, Van OSB Yönetim Kurulu Başkanı Necmeddin Çok, Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yavuz Karaman, Ajans Asya Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güler, kamu ve özel sektör temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

KUDAKA STANDI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Yerli ve yabancı turizm profesyonellerini Van’da bir araya getiren organizasyonda; KUDAKA’nın desteğiyle Erzurum, Erzincan, Bayburt illerinin tanıtım stantları da yer aldı. Fuarın birinci gün etkinlikleri çerçevesinde Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kaya bölge destinasyonlarının sergilendiği Erzurum, Erzincan ve Bayburt standını ziyaret etti.

Bölge tanıtım materyalleri ve sûnî kar cihazıyla yapılan kar yağışı gösterisi, Ajans standını ziyaret eden katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü. KUDAKA’nın bölge turizm potansiyellerini tanıttığı fuar, 21 Eylül 2014 Pazar günü sona erecek.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.