Kültür Sohbetleri, Mahalle Odalarında Devam Ediyor

Kültür Sohbetleri, Mahalle Odalarında Devam Ediyor
Yayınlama: 15.12.2014
A+
A-

Gençlik Spor Bakanlığı 2014 Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında finanse edilen Bayburt Üniversitesi Öğrenci Kulübü ÜNİ-BAYDER tarafından yürütülen “Bilinçli Gençlik, Kimlikli Gelecek” Projesi faaliyetleri devam ediyor.

Proje kapsamına Kültür Sohbetlerinin ikincisi Zahit Mahalle Odasında, Üniversite gençleriyle mahalle sakinlerinin katılımı ile gerçekleşti.

Milli Kültürün ve Millî Kimliğin gençlere aktarılması amacıyla; kültürel değerlerini yaşayan, geleneklerine değer veren bir kimlikli nesil için gerçekleştirilen Kültür Sohbetlerinin İkincisini İsmail Dursunoğlu, İsmail Öksüz ve Mutlu Adak verdi. Kültür Sohbetine BAYDER Başkanı Fatih Dündar, BAYDER Başkan Yardımcısı Mutlu Adak, Zahit Mahalle Muhtarı Mahmut Orun mahalle sakinleri ve birçok öğrenci katıldı.

ÜNİBAYDER yetkilileri yaptıkları açıklamada bu proje ile Bayburt Üniversitesi’nde okuyan gençleri mahalle odalarında kültür sohbetleriyle halk ile buluşturarak onların, “Kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren, milletini seven, topluma karşı sorumluluk duyan, toplumun mutluluğuna katkıda bulunacak, milli birlik ve bütünlük içinde sosyal ve kültürel kalkınmayı destekleyecek gençler olmasına destek olmayı” hedeflediklerini belirtti.

Kültür Sohbetinde kimlik, milli kimlik, kültür üzerine sohbet edilerek gençlere bu konular hakkında bilgi verildi. Daha sonra Aşıklık geleneği ve Aşk üzerine İsmail Öksüz konuşma gerçekleştirdi.

Kültür sohbetinin devamında saz eşliğinde, Türküler söylendi. Bu şekilde program sona erdi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.