Miniklerle Birlikte Meşe Palamudu Ektiler

Miniklerle Birlikte Meşe Palamudu Ektiler
Yayınlama: 02.12.2014
A+
A-

Bayburt Üniversitesi Genç TEMA Kulübü üyeleri 75. Yıl Anaokulu minikleriyle birlikte saksılara 230 meşe palamudu ekti.

Bayburt Üniversitesi Genç TEMA gönüllüleri,  TEMA Vakfı Bayburt İl Temsilciliği ve 75. Yıl Anaokulu işbirliği kapsamında doğa bilincini artırmak amacıyla 75. Yıl Anaokulunda meşe palamudu tohumu ekme etkinliği yapıldı.

5. Yıl Anaokulu Mucize Renkler ve Şirinler sınıfında yapılan etkinliğe TEMA Vakfı Bayburt İl Temsilcisi Mehmet Çınar, 75. Yıl Anaokulu Senem Daştan ve okul öğretmenleri, Bayburt Üniversitesi Genç TEMA Genç TEMA Vakfı üyeleri Bayburt Üniversitesi İnşaat Mühendisliği 2. Sınıf öğrencileri Sibel Sedef Yılmaz, Hayrettin Geçeci, Cemal Uçan ve İşletme 2. Sınıf öğrencisi Suna Kaymak katıldı.

 

‘ Minik Meşe Atölyesi’ adı altında yapılan etkinlikte çocuklar öğretmenleri ve Bayburt Genç TEMA üyelerinin yardımıyla saksılara meşe palamudu ekmenin mutluluğunu yaşadı.

 

TEMA Vakfı Bayburt İl Temsilcisi Mehmet Çınar miniklere, ağaçların öneminden bahsederek ağaç dikmenin erozyonu engellediğini ve havayı temizlediğini etkinlik sırasında anlattı.

 

‘Minik Meşe Atölyesi’ etkinliği adı altında meşe palamudu tohumu ekme etkinliği yaptıklarını ifade eden Çınar, ” Bize Genç TEMA Kulübünün üyeleri öğrenci arkadaşlarımız da bize yardımcı oldu. Geçtiğimiz hafta erozyonla mücadele haftasıydı. Biz anaokulu sınıfında çocuklar daha küçükken bo çocuklara doğa bilincini, çevre bilincini aşılamak istiyoruz. Ağaç dikmenin erozyona olan faydalarını ve ağacın diğer faydalarını bir şekilde anlatmak istiyoruz. Bu etkinlikle de bunu perçinlemek istedik. TEMA Vakfı olarak biz herkese doğa bilincini aşılamak istiyoruz. Bunun için de özellikle eğitime yönelmiş bir vakıfız. Genç yaşta bu çocuklara doğa bilincini verirsek insandan kaynaklanan doğa problemlerinin de önüne geçmiş oluruz. Bunu ilkokul, ortaokul, lise seviyesinde de devam ettireceğiz “dedi.

 

Bayburt Üniversitesi İnşaat Mühendisliği 2. Sınıf öğrencisi Sibel Sedef Yılmaz ise miniklerle meşe palamudu tohumlarını saksılara diktiklerini ve eğlenceli bir iş yaptıklarını belirterek, ” Çocuklar çok mutlu oldu. sorumluluk sahibi olmayı öğrendiler. Çok eğlenceli vakit geçirdiler. Biz onları çok sevdik. Daha sonraki etkinliklerde bu tür çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Türkiye çöl olmasın, ağaçsız kalmasın diye elimizden gelen her şeyi yapmak istiyoruz. Her yer yeşil olsun istiyoruz. Temiz hava temiz bir ortam yaşatmak istiyoruz çevreye “diye konuştu.

 

Bayburt Üniversitesi İnşaat Mühendisliği 2. Sınıf öğrencisi ve Genç Tema Kulübü kurucusu Nurettin Geçeci ise yaptıkları etkinliğin önemli bir etkinlik olduğuna dikkat çekerek, ” Minik elleriyle çocuklar tohumları saksılara ektiler. Onları yüreklerindeki sevgileriyle büyütüp inşallah onları toprakla buluşturacaklar. Biz de bu güzel etkinliğe vesile olduğumuz için mutluyuz “dedi.

Minikler ise yapılan bu etkinlikten çok mutlu olduklarını ve eğlendiklerini söylediler.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.