Prof. Dr. Necmettin Tozlu’dan Yöneticilik Konferansı

Prof. Dr. Necmettin Tozlu’dan Yöneticilik Konferansı
Yayınlama: 09.02.2015
A+
A-

Prof. Dr. Necmettin Tozlu Tarafından , “Yöneticilik Formasyon Kazandırma Kursu’’na Katılan Yöneticilere Konferans              

İlimizdeki okullara yeni görevlendirilen ve halen okul müdürlüğü görevini sürdüren yöneticilere yönelik Milli Eğitim Bakanlığının ilgili yönetmeliği doğrultusunda Sayın Valimizin Katılımıyla  Öğretmenevinde  düzenlenen açılış programıyla  yöneticilik Formasyon Kursu başladı.Yöneticilere uygulanan programının sonrasında, Şair Zihni Kültür Merkezi Konferans Salonunda Bayburt üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmettin TOZLU tarafından ilimizdeki okul müdürleri ve okul idarecilerine yönelik “ Okul Yöneticiliği” adlı bir konferans düzenlendi.

Şair Zihni Kültür Merkezi’n de düzenlenen konferansa: Bayburt  Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmettin TOZLU, İl Milli Eğitim Müdürü Seydi DOĞAN, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Kemalettin KARABULUT, Mehmet Fatih ULUCA, Şube Müdürleri, Okul Müdür ve Müdür Yardımcıları katıldılar.

Açılış Konuşmasını yapan . Milli Eğitim Müdürü Seydi DOĞAN yeni görevlendirilen yöneticileri tebrik ederek sözlerine başladı ve duygularını şöyle ifade etti: ‘  Bu kursun yeni atanan yöneticilerin eksiklerinin tamamlanması amacı taşıdığı kadar hali hazırda görevde bulunanlar için de bildiklerini gözden geçirme ve yeniliklerden haberdar olarak bilgilerini güncelleme fırsatı oldu. Bu yıl içerisinde yönetici arkadaşlarımızda önemli bir değişiklik gerçekleştirdik. Yeni bir bakış açısı, yeni bir Dinamizmle arkadaşlarımız Bayburt eğitimini gelinen noktadan daha iyi yere getirme eğiliminde olacaklardır. Arkadaşlarımızın bir kısmı daha önce yöneticilik deneyimi olan arkadaşlarımızdı. Belki ilk defa yöneticiliğe başlayan arkadaşlarımız da oldu. Dolayısıyla var olan birikimleriyle bu seminerler vasıtasıyla yöneticilere daha ciddi katkılar sağlayacağına inancımız sonsuzdur. Bu noktada 81 ilde devam eden seminerlerimizde ilimizde daha kaliteli ve etkili olması açısından Bayburt Üniversitemiz ile işbirliği içerisinde olduk.  Bunu ilk önce sayın Necmettin Hocamızla paylaştık. Hem kendileri hem de diğer akademisyen arkadaşlar ciddi katkılar sundular. Hepsine ayrı ayrı  huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum ve sözü sayın hocamıza bırakıyorum’ dedi.

Daha sonra söz alan  Bayburt  Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmettin TOZLU, yoğun programına rağmen  Milli Eğitim Müdürünü çok sevdiği  ve saydığı için onu kıramayıp, burada değerli yöneticilerle birlikte olmanın mutluluğu içerisinde ‘Okul Yöneticiliği Ve Geleceğin İnşası adlı konferansını sunmaya başladı.

Konu yöneticilik olduğu için  ‘Geleceğimizin İnşası’ başlığını seçtiğini vurgulayan TOZLU, sözlerini şöyle sürdürdü: ‘ Türkiye’nin en büyük ihtiyacı kaliteli insandır. İnsanlarda gelecekte ne olacağım kaygısı vardır. Toplumlarda da, milletlerde de aynı kaygı vardır. Bu da toplumlarda kahinler, gelecekten haber veren kişilerin doğmasına neden olmuştur.  Aklı ve bilimi kendisine rehber etmeyen her toplum, batmaya mecburdur.

3 kıtanın bağlandığı Anadolu, Dünyanın merkezidir. Bir kavimler merkezidir. Anadolu tarihte her darboğaza düştüğünde, içerisinde kahramanlar çıkarmıştır. Yunuslar, Mevlanalar, Fatihler v.b değerlerle her zaman bu dar boğazdan başarı ile sıyrılmasını bilmiştir. Ülkemizde ve Ortadoğu da  meydana gelen olaylardan da Türkiye üstesinden gelecektir. Şimdinin kahramanları ise siz eğitimciler ve yetiştirdiğiniz tertemiz nesillerdir.

Geçmişi olmayanın, geleceği de olmaz. Geçmişi tıraş ederek, gelecek inşa edilmez. Bir milletin dili giderse, Millet de gider. Dilini muhafaza ederse ayakta kalır. Devlet fikir üzerine, tefekkür üzerine kurulmasa devlet olmaz. Bu yüzden Allah aşkını kendine rehber edinen Osmanlı 600 yüzyıl hüküm sürmüştür. Bir kimsenin gönlüne girmişsen eğitimcisindir. Yunus gibiysen eğitimcisindir. Siz eğitimcilerden Yunuslar, Mevlanalar, çıkacaktır. Fatihleri Fatih yapan Akşemsettinler çıkacaktır.  Gelecekteki kahramanlarımızın da  manevi önderleri sizler olacaktır’  diye eğitimcilere  iyi niyet temennileri sunarak,  konferansına son verdi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.