Sarıkamış Şehitleri’ne mevlit okutuldu

Sarıkamış Şehitleri’ne mevlit okutuldu
Yayınlama: 05.01.2016
A+
A-

Ak Parti Bayburt Gençlik Kolları tarafından Sarıkamış’ta şehadet şerbeti içen askerlerimiz ve tüm şehitlerimiz için mevlid-i şerif okutuldu.

Ak Parti Bayburt Gençlik Kolları Başkanlığı’nca organize edilen programda Allahu Ekber dağlarında bundan 100 yıl önce şehit düşmüş askerler için ve tüm şehitler anısına öğle namazını müteekaip mevlit okundu ve dua edildi.

Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Kaymak Sarıkamış şehitlerinin düşmanla çarpışmaya fırsat bulamadan donarak can veren kahramanlar olduğunu belirterek; “Sarıkamış acısını kelimelerle tarif etmek imkânsız. Tarihini tanıyan, bilen bir millet olarak Sarıkamış şehitlerimizi asla unutmayacağız. Dedelerimizin kanlarıyla suladığı Sarıkamış’ta onlardaki inanç, kardeşlik, vatan ve namus ruhuna sahip nesiller yetiştirmeyi kendimize vazife bildik ve bununla hesap gününde Allah’ın huzuruna çıkmayı umuyoruz. Bugün burada Dua ve temennileriyle bizlerin yanında olan kardeşlerimize teşekkür ediyor , Sarıkamış şehitleri ile vatan için can veren tüm şehitler için Allah’tan rahmet diliyorum.” Dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.