“Sat Kendini Kişisel Marka Olma-Pazarlama Sanatı” Semineri

“Sat Kendini Kişisel Marka Olma-Pazarlama Sanatı” Semineri
Yayınlama: 20.03.2014
A+
A-

Bayburt Üniversitesinde “Sat Kendini Kişisel Marka Olma ve Pazarlama Sanatı” konulu seminer düzenlendi.

Bayburt Üniversitesi Teknoloji Yenilikçilik ve Girişimcilik Kulübü tarafından organize edilen, Prof. Dr. Gökhan Budak Konferans Salonunda üniversite öğrencilerine “Sat Kendini Kişisel Marka Olma ve Pazarlama Sanatı konulu seminer düzenlendi.

Programa Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, Mühendilik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fahri Uluç Özbayoğlu ve öğrenciler katıldı.

Programa konuşmacı olarak katılan Özel Oytun Türkoğlu girişimcilik, iş başvurularında kişinin kendisini en kısa ve en hızlı şekilde nasıl tanıtacağı, bir fikri nasıl değerlendireceği ve insanın hayatındaki her görüşmenin kendisini satmak için bir fırsat olabileceği gibi konularda bilgiler verdi. Türkoğlu “Kendinizi en kısa şekilde tarif eden bir cümleniz olmalı; kimle nerede tanışacağınızı o kişinin kim olacağını bilemiyorsunuz. Bu söylediğim kendinizi en kısa tanıtma cümlesi burada işe yarıyor. Tek seferde kendinizi anlatabiliyorsunuz. Bu cümlenin adı Asansör cümlesi. Şu sebeple yapılmış bir cümle bürgün bir konferansa veya benzeri bir yere gittiniz ve ünlü biriyle karşılaştınız belki de o ünlü kişiyi ömrünüz boyunca iki cümle kurmak için  bir daha göremeyebilirsiniz onun için orada öyle bir cümle kurmalısınız ki kendinizle alakalı, adam senle tanıştığına memnun olup senden kartının istesin, bu cümle onun için.”

Seminer Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Gavgalı tarafından Özel Oytun Türkoğlu’na plaket hediye edilmesiyle son buldu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.