Uluslararası 4. Şair Zihni Ödülleri, Bursa’da sahiplerine verildi

Uluslararası 4. Şair Zihni Ödülleri, Bursa’da sahiplerine verildi
Yayınlama: 04.05.2023
A+
A-

Bayburt Portalı – Uluslararası Bayburt Sanatçılar Derneği tarafından düzenlenen ‘Uluslararası Şair Zihnî Ödülleri’nin dördüncüsü Bursa’da gerçekleştirildi.

Osmangazi Ördekli Kültür Sanat Merkezi’nde ana sponsorluğunu iş insanı Salim Arslanhan’ın üstlendiği, sunumunu radyo programcısı Faruk Atamer’in gerçekleştirdiği törende ödüller sahiplerini buldu.

Cumhuriyet’in yüzüncü yılı onuruna düzenlenen törenle ‘Kültür Sanat, Yerel Yönetimler, Bürokrasi ve Devlet Adamı’ kategorilerinde toplamda sekiz ödül ile iki de ‘Başarı Ödülü’ verildi.

Emekli Albay Araştırmacı Yazar Atilla Güler’in konferansıyla başlayan programda, Bayburt Sanatçılar Derneği Başkanı Ülkü Koçan,

“Bu seneki ödüllerimizin konsepti cumhuriyetimizin kuruluşunun yüzüncü yıl onuruna olması ve bu programın kardeş Şehir Bursa’da düzenliyor olmasından mutluluk duyuyoruz. Ülkemizin ve Bayburt’un ismini yüceltenler için düzenlediğimiz ödüllerimizin bir sonraki durağı Trabzon olacaktır.” dedi.

Devlet ve bürokrasiden gelen kutlama mesajlarının da okunduğu programa, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fethi Yıldız, STK temsilcileri ve davetli konuklar katıldı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.