Vali Ustaoğlu, şehit aileleri ve gazilerle iftarda buluştu

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen program öncesinde Vali İsmail Ustaoğlu, Hanımefendi Şenay Ustaoğlu ile birlikte şehit yakınları ve gazilerle sohbet etti.

Vali Ustaoğlu, şehit aileleri ve gazilerle iftarda buluştu
Yayınlama: 07.06.2017
A+
A-

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen program öncesinde Vali İsmail Ustaoğlu, Hanımefendi Şenay Ustaoğlu ile birlikte şehit yakınları ve gazilerle sohbet etti.

Programda konuşan Vali İsmail Ustaoğlu sözlerine geçtiğimiz günlerde yaşanan helikopter kazası sonucu şehit düşen askerlere rahmet dileyerek başladı. Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini belirten Vali İsmail Ustaoğlu, “Ülkemizin en ücra köşesinde vatanın, milletin bütünlüğü için kahramanca mücadele eden askerimize ve polisimize Allah’tan kolaylıklar diliyorum. Başta buradaki ailelerimizin evlatları olmak üzere bu mücadelede şehit düşen kardeşlerimize de Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık ve afiyet diliyorum.” dedi.

Vali İsmail Ustaoğlu, Ramazan ayının başının rahmet, ortasının mağfiret, sonunun da günahlardan kurtulma vesilesi olduğunu ve bu ayda ülkemizin birliğe, beraberliğe çok fazla ihtiyaç duyduğunu söyledi.  Huzur ve güvenin tesis edilmesinde kahramanca görev yapan güvenlik personelinin çok büyük emekleri olduğunu aktaran Vali İsmail Ustaoğlu, “İşte bu akşam burada misafir ettiğimiz ailelerimiz bizlere bu şehitlerimizin emaneti. Sizler; bu devlete, bu millete şehitlerimizin emanetisiniz. Bizlerde şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkmak adına elimizden gelen gayreti göstermeye çalışıyoruz.” sözlerini kullandı.

Konuşmasının devamında 15 Temmuz darbe girişimine karşı mücadele ederken hayatını kaybedenlere atıfta bulunan Vali İsmail Ustaoğlu, “Bu darbe girişimi bizlere bayrağımızın, ezanımızın, vatanımızın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi. Bu millet bu girişime karşı mücadelede ederek milletimizin ve devletimizin bölünmesinin önüne geçti.” diye konuştu.

Programa katılan davetlilere teşekkürlerini bildirerek sözlerini sonlandıran Vali İsmail Ustaoğlu Ramazan ayının başta ülkemiz olmak üzere tüm İslam âlemine hayırlar getirmesi temennisinde bulunduğunu ifade etti.

Şehitlerimize minnet ve şükran borçlu olduğumuzu belirten Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Kenan Eroğlu ise, “Sizler en değerli varlıklarınızı bu vatan için verdiniz. Bundan daha değerli ve daha büyük bir fedakârlık yoktur.  Onların bu kahramanlıkları ve fedakârlıkları bizim varlık sebebimiz olmuştur. Bizler, sizler için ne yaparsak yapalım sizlerin hakkını hiçbir şekilde ödeyemeyiz.” dedi.

Programa Vali İsmail Ustaoğlu ve Hanımefendi Şenay Ustaoğlu’nun yanı sıra, Kışla Komutanı Tank Albay Davut Balibaşa, Belediye Başkanı Mete Memiş, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Murat Tiryaki, Adalet Komisyonu Başkanı Mustafa Hayri Tacın, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Bölge Baro Başkanı Serkan Pekmezci, Vali Yardımcıları Mutlu Almalı ile Tamer Kılıç, Aydıntepe Kaymakamı Selçuk Haskırış, Demirözü Kaymakamı Ali Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İbrahim Ayhan Vural, İl Emniyet Müdürü Sezayi Er, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, siyasi parti temsilcileri, şehit yakınları ve gaziler katıldı.​

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.