Vali Ustaoğlu’na Öğretmenler Günü sürprizi

Vali Ustaoğlu’na Öğretmenler Günü sürprizi
Yayınlama: 26.11.2016
A+
A-

Öğretmenler Günü dolayısıyla Şair Zihni Kültür Merkezi’nde program düzenlendi.

Programa Vali İsmail Ustaoğlu, Belediye Başkanı Mete Memiş, İl Milli Eğitim Müdürü Atanur Çağlayan, İl Emniyet Müdürü Sezayi Er, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İbrahim Ayhan Vural, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Bayburt İl Başkanı Hakan Kobal, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bayburt İl Başkanı İbrahim Kaldırımoğlu, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, 15 Temmuz darbe girişimini anlatan sinevizyon gösterimiyle devam etti. Sinevizyon gösteriminin ardından 15 Temmuz darbe girişimine karşı mücadele ederken ayağından yaralanan Öğretmen Derya Ovacıklı’nın videolu mesajı izlettirildi.

Öğretmenler Günü’yle ilgili gösterimlerin ardından konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Atanur Çağlayan, Millet Mektepleri’nin açılışı ve Atatürk’ün Başöğretmenliği 1928 yılında kabul ediş tarihi 24 Kasım’ın 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlandığını belirtti. Öğretmenlerin verdiği hizmetlerin sadece okuma-yazma öğretmekle ilgili bir faaliyet olmaktan çok daha fazla olduğunu ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Atanur Çağlayan, “Öğretmenlik, bunlarla birlikte teknolojinin gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip, yaşadığı topluma uygun roller ve çalışma becerileri geliştirebilen milli ve manevi değerlerine önem veren insanlar yetiştiren, kısaca insanı şekillendiren bir olgu bir süreç halini almıştır.” dedi.

Vali İsmail Ustaoğlu ise milletleri kurtaranların öğretmenler olduğunu ifade etti. Öğretmenliğin gücünü sevgiden alan kutsal ve saygın bir meslek olduğunu kaydeden Vali İsmail Ustaoğlu, “Bu onurlu mesleğin malzemesi insandır. Dolayısıyla her çeşit mesleğin toplumdaki bireylere kazandırılması da öğretmenlik sayesinde olmaktadır. Onun için sizler toplumun bütün kesimlerine yol gösteren birer kılavuzsunuz. Her bireyin yetişmesinde büyük rol üstlenen, ilim ve irfanı, bilgi ve teknolojiyi genç beyinlere işleyip, onları geleceğe hazırlama konusunda her türlü fedakârlığı gösteren de sizlersiniz.” diye konuştu.

Vali İsmail Ustaoğlu Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasında öğretmenlerin büyük payı olacağına vurgu yaparak, “Ülkemizin yakın geçmişinde yaşamış olduğu 15 Temmuz hain FETÖ’cü darbe girişimi akıl ve beyinlerini kiraya vermeyen, sorgulayan, ülkesini ve bayrağını canından çok seven genç nesillerin yetiştirilmesinin önemini bir kez daha ortaya çıkarmıştır. Bilimi kendine mürşit edinmiş aydınlık Türkiye’nin kıymetli öğretmenleri, hiç şüphe yok ki ülkemizi yarınlara taşıyacak nesilleri bu doğrultuda ve bilimin öncülüğünde gereken yetkinliklerle donatacaklardır.” sözlerini kullandı.

Vali İsmail Ustaoğlu’nun konuşmasının ardından Hanımefendi Şenay Ustaoğlu’nun, Vali İsmail Ustaoğlu’na yaptığı sürpriz duygulu anlar yaşattı. Programa; Vali İsmail Ustaoğlu’nun Düzce’den İlkokul Öğretmeni Mustafa Ayar’ı davet eden Hanımefendi Şenay Ustaoğlu, Vali İsmail Ustaoğlu ve Mustafa Ayar’ı yıllar sonra öğretmenler gününde bir araya getirdi.

Program Vali İsmail Ustaoğlu’nun hizmet sürelerini doldurarak emekli olan öğretmenlere başarı belgelerini vermesi ve öğrencilerin Öğretmenler Günü’yle ilgili hazırladıkları gösterilerini sunmalarının ardından sona erdi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.