Aydıntepe’de ‘Çocuk Şenliği’ yapıldı

Aydıntepe’de ‘Çocuk Şenliği’ yapıldı
Yayınlama: 27.04.2019
A+
A-

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Çocuk Şenliği düzenledi.

İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü spor salonunda başlayan etkinlikte su taşıma, yumurta taşıma, mendil kaçırma, çuval ve halat yarışmaları yapıldı. Yarışmada  dereceye girenlere Kaymakam Mustafa Akın, Belediye Başkanı Haşim Şentürk ve Milli Eğitim Müdürü Ali Aktaş tarafından ödülleri verildi. Akabinde uçurtma şenliğinin yapılacağı açık alana geçildi. Öğrencilerin rengarenk birbirinden farklı uçurtmaları gökyüzünü süslerken katılımcılar eğlenceli vakit geçirdi. Uçurtma Şenliğine Kaymakam Mustafa Akın, Belediye Başkanı Haşim Şentürk, kurum amirleri, veliler ve öğrenciler katıldı.
Aydintepe de cocuk senligi yapildi 1 – Bayburt Portalı
Aydıntepe’de gökyüzü trafiği bugün çok kalabalıktı…
Sen sanırsın ki uçan laylon ve çıtalardan oluşan uçurtma, oysa dikkatli bakanlar görür ki çocuklar daha yüksekte uçmakta…
Uçurtma çocukluğumuzun en güzel anıları arasındadır bundan olsa gerek eline uçurtmayı alan yetişkinde olsa hemen çocuklaşı verir ve en az onlar kadar mutlu olur.
Aydıntepe’nin çocukları bu gün çok şanslıydı, uçurtmalarına binip gökyüzünde süzüldüler. Ayrıca geleneksel çocuk oyunları ve yarışmaları ile de hem eğlendiler hem öğrendiler. Uçurtma ve çocuk oyunları  şenlikle ilçe kaymakamı sayın Mustafa Akın, İlçe belediye Başkanı Sayın Haşim Şentürk, bütün kurum amirleri ilçede çeşitli okullarda öğrenim gören 450 öğrenci ve çok sayıda velide katıldı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.