Bayburt Belediyesi, Cirit’i yaşatan kulüplere desteğini sürdürüyor

Bayburt Belediyesi, Cirit’i yaşatan kulüplere desteğini sürdürüyor

ABONE OL
16.02.2022 09:35
Bayburt Belediyesi, Cirit’i yaşatan kulüplere desteğini sürdürüyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bayburt Portalı – Bayburt Belediyesi’nin geleneksel spor dallarının yaşatılması adına şehirde faaliyet gösteren atlı spor kulüplerine destekleri sürüyor.

Bayburt, 21 Şubat, Dede Korkut, Genç Osman, İpekyolu, Çoruh ve 15 Temmuz Atlı Spor Kulüplerinin başkanları ile Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Bayburt İl Temsilcisi Necdet Yılmaz’ı Bayburt Belediyesi’nde ağırlayan Başkan Hükmü Pekmezci, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek  “Geleneksel spor dallarımızdan biri olan ciritin Bayburt’ta yaşamasına ve yaşatılmasına verdiğiniz gayret için belediye başkanı olarak sizlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Kulüp başkanlarına tavsiyelerde bulunan Başkan Hükmü Pekmezci “Allah kazasız belasız müsabakalar yapmayı nasip eylesin.  Bazen kulüpler birbirleriyle çok büyük rekabete girerler. Ama şuanda 7 takımla burada bulunmanız ve birbirinizle olan diyaloğunuz nedeniyle sizleri kutluyorum.  Allah sizin birlikteliğinizi beraberliğinizi bozmasın. Birbirinizi incitmeyin, örnek olun,  bu aslında zor ama zevkli bir olay bu zevkli ve güzel olayı siz devam ettiriyorsunuz. Sizleri tekrar yürekten kutluyorum. İnşallah Bayburt Türkiye’de ciritle beraber geleneksel spor dallarında başarılı olur. Bizimde Türkiye’de farklı bir boyutta ismimizi öne çıkaran bir konuma gelir. “ ifadelerini kullandı.

Kulüp başkanları ise Başkan Pekmezci’ye cirit sporuna verdiği desteklerden dolayı teşekkürlerini sunarak Bayburt Belediyesi’nin yapacağı programlarda kendilerine düşen ne varsa yardımcı olacaklarını söylediler.

Hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona eren ziyarette Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Bayburt İl Temsilcisi Necdet Yılmaz, Bayburt Atlı Spor Kulübü Başkanı Arif Köprücü, Dede Korkut Atlı Spor Kulübü Başkanı Cafer Yurtsever, Genç Osman Atlı Spor Kulübü Başkanı Hacı Bayram Yılmaz, 15 Temmuz Atlı Spor Kulübü Başkanı Vahdet Topyay, İpekyolu Atlı Spor Kulübü Başkanı Ramazan Aydemir, Çoruh Atlı Spor Kulübü Başkanı Serdar Sarıaslan ve 21 Şubat Atlı Spor Kulübü Başkanı Adnan Tekdemir yer aldı.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.