Bayburt Üniversitesi, Macaristan’da Tanıtıldı

Bayburt Üniversitesi, Macaristan’da Tanıtıldı
Yayınlama: 05.04.2014
A+
A-
Bayburt Üniversitesi Macaristan’ın Budapeşte şehrinde 24-28 Mart tarihleri arasında Szent İstivan Unıversıty’de düzenlenen uluslararası etkinliğe katıldı.

16 farklı ülkenin katılmış olduğu “Uluslararası Hafta ’ya” Bayburt Üniversitesi yanı sıra Türkiye’den Karadeniz Teknik Üniversitesi, Muğla Sıtkı Kocaman ve Isparta Süleyman Demirel üniversiteleri de katıldı.

Bayburt Üniversitesi Dış ilişkiler ve Erasmus Ofis Koordinatörü uzman Gökhan Kömür ve uzman Ahmet Küçük’ün görev aldığı “Uluslararası Hafta” kapsamında Rektör Coşkun’un desteği ile Bayburt Üniversitesi standı açıldı. Bu stantta üniversitemiz her yönüyle tanıtıldı.

Dış ilişkiler ve Erasmus Ofis Koordinatörü Uzman Gökhan Kömür, Bayburt’a döndükten sonra yaptığı açıklamada “Yeni ülkelerle ve yeni üniversitelerle yeni antlaşmalar yapma imkânı doğduğu için program çok verimli geçti. Katılmış olduğumuz bu etkinlikte Üniversitemiz adına çok faydalı oldu; çünkü birçok ülkeyi ve birçok üniversiteyi bir arada bulup üniversitemizin tanıtımını yapma fırsatı bulduk. Yeni antlaşmalar yapacağımız ülkelere üniversitemizin öğrenci ve personelini göndermeyi teşvik etmeyi düşünüyoruz.” dedi.

Bayburt Üniversitesinden, Macaristan’daki Szent İstivan Unıversıty’ne Erasmus programı antlaşması ile giden iki öğrenci bulunduğunu kaydeden Kömür, “Öğrencilerimizi okudukları ülkede gördük ve Erasmus Koordinatörlüğünün gönderdiği öğrencilerimizi izlemekteyiz.” açıklamasında bulundu.

Etkinliğe Türkiye dışında İspanya, USA, Fransa, Almanya, Polonya, Romanya, Brezilya, Benelüks, Litvanya, Letonya, Estonya, Avusturalya, Güney Kore, İngiltere, Japonya gibi ülkeler katıldı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.