Bayburt Üniversitesi Uluslararası Eğitim Fuarında

Bayburt Üniversitesi Uluslararası Eğitim Fuarında
Yayınlama: 18.03.2014
A+
A-

İngiltere merkezli GIFC firması tarafından Pakistan’ın Karaçi, Lahor ve İslamabad şehirlerinde düzenlenen ”TURKEY STUDY FAIR 2014” fuarına Bayburt Üniversitesi de katıldı. Türkiye’den 7 üniversitenin katıldığı fuara Pakistanlıların ilgisi çok yoğun oldu.

Türkiye’de Lisans, Yüksek lisans ve doktora programları kapsamında eğitim görmek isteyen Pakistanlı öğrenciler standımıza yoğun ilgi gösterdi. Üniversitemizde aktif olarak eğitim hizmeti veren Lisans ve Yükseklisans programlarına ilişkin sorulara üniversitemiz Dış İlişkiler Ofis Genel Koordinatörü Doç.Dr. Selahattin Kaynak ve Dış İlişkiler Ofisi Mevlana ofis Koordinatörü Uzman Ahmet Küçük cevap verdiler.  Bayburt Üniversitesi standı dünyanın değişik ülkelerinden gelen akademisyenler tarafından da ziyaret edildi. Katar üniversitesinden Prof.Dr. MuahammadA. Raove TurbatÜniversitesi Rektörü Prof.Dr. Abdul RazzaqSabirBayburt Üniversitesi ile Mevlana Değişim Protokolü ve her türlü anlaşma yapmaya hazır olduklarını ifade ettiler.

Fuardan sonra, 1882 yılında kurulmuş olan Pakistan’ın en eski ve en köklü üniversitelerinden PenjabÜniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mujahid Kamran ileüniversitemiz Dış İlişkiler Ofis Genel Koordinatörü Doç.Dr. Selahattin Kaynak, tüm fakülte dekanlarının da katıldığı toplantıda, Mevlana Değişim Programı ve doktorasonrası araştırma çalışmaları, akademisyenlerin katılacağı konferans ve sempozyumlar, akademik tecrübe paylaşımı ve yayınlar, video konferans sistemi geliştirme gibi konularda anlaşmalar yaptılar. Ayrıca İslamabad NUML Üniversitesi ile Mevlana Değişim Programı kapsamında anlaşma imzalandı.

Yapılan anlaşmalar ardından karşılıklı olarak plaketler taktim edildi. Plaketlerden sonrada yapılan anlaşmalar konusunda basına da konuşan tarafların görüşmeleri Lahor basınında da yer aldı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.