Kadın Emeği’nin Bayburt buluşması gerçekleşti

Kadın Emeği’nin Bayburt buluşması gerçekleşti
Yayınlama: 03.07.2021
A+
A-

Kadınların işgücüne katılım oranlarının artırılmasının amaçlandığı ’81 ilde Kadın Emeği Türkiye’nin İstikbali’ programının Bayburt buluşması gerçekleşti.

Kırsal kalkınmaya ve kadın emeğine yönelik iş kurmayı ve meslek edinmeyi hedefleyen kadınlarla Bayburt Öğretmenevinde bir araya gelindi.

Programa, 23. ve 24. Dönem Adana Milletvekili ve Fatoş Gürkan, MYK üyeleri, AK Parti Bayburt Kadın Kolları Başkanı Elif Çil, STK temsilcileri ve kadınlar katıldı.

Nisan ayında ülke genelinde başlatılan bu projede; ildeki kadınlara KOSGEB, Tarım İl Müdürlüğü, İŞKUR, Orman Müdürlüğü gibi kamu kurum ve kuruluşlarının kadınların üretime destek vermesi için sağladığı hibe, kredi, fon ve projeler anlatılıyor. İlde ve köylerde daha önce bu teşviklerden faydalanan işletme ve meslek sahibi kadınların başarı öyküleri örnek olarak gösteriliyor.

AK Parti Bayburt Kadın Kolları Başkanı Elif Çil ve kadın kollarından oluşan ekibi tarafından daha önce bu teşviklerden faydalanan işletme ve meslek sahibi kadınlarla bir araya gelinerek yeni girişimcilere teşvik ve rol model olacak kayıtlar oluşturuldu.

Ayrıca Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Çil, sosyal mecrada Bayburt Kadın Girişim Noktası Platformu aracılığıyla da ev hanımlarının kendi ürünlerini pazarlamalarına fırsat verdiklerini belirtti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.