Mackerle, Erasmus Kapsamında Üniversitede Derslere Girecek

Mackerle, Erasmus Kapsamında Üniversitede Derslere Girecek
Yayınlama: 21.05.2014
A+
A-

Mackerle, Erasmus kapsamında Üniversitemizde derslere girecek. Çek Cumhuriyeti; The University of South Bohemia’dan Assist. Prof. Dr. Adam Mackerle, Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde bir hafta boyunca ders verecek.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Bayburt Üniversitesi Dış ilişkiler ve Erasmus Ofis Koordinatörü Uzman Gökhan Kömür, “Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden Erasmus kapsamında daha önceki yıllarda iki öğrenci altı ay süresince Çek Cumhuriyetine gönderilmişti. Mackerle, bu öğrencilerin derslerine girdiği dönemde Bayburt Üniversitesini merak ederek buraya geldi. Ofis olarak The University of South Bohemia ile ilişkilerimizi sıklaştırıp artırmaya çalışıyoruz” dedi.

Kömür, ayrıca Avrupa’nın birçok ülkesindeki üniversitelerle personel değişimini artırmayı amaçladıklarını kaydederek,  “Üniversitelerin karşılıklı personel hareketliliği kültürel kaynaşmayı sağlamaktadır. Bu da Üniversitemizin yurt dışında tanıtımına büyük etki kazandırıyor. Erasmus Ofisinin çalışmalarına Rektörümüz Prof. Dr. Coşkun göreve geldiği günden beri destek vermektedir. Bu, Üniversitemiz için büyük bir açılım ve kazanımdır ” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.