Milletvekili Özbek, Cumhurbaşkanlığı Seçimini Değerlendirdi

Milletvekili Özbek, Cumhurbaşkanlığı Seçimini Değerlendirdi
Yayınlama: 11.08.2014
A+
A-

 

Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek, Recep Tayyip Erdoğan’ın 12. Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

10 Ağustos Pazar günü Türkiye’de ilk defa cumhurbaşkanını milletin seçtiğini kaydeden Özbek, ” Bayburt’ta seçim huzur ve güven ortamında gerçekleşmiştir. Bayburt, yüzde 80,3 ile cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan’a Rize’den sonra en büyük desteği vermiştir. Bugün aldığımız oy oranı kendisini Bayburt’un 2. Milletvekili olarak ilan etmiş olan genel başkanımız, başbakanımız ve 12. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sevginin bir göstergesidir “dedi.

Yeni Türkiye’de Bayburt’un durumuna da değinen Özbek, ” Yeni Türkiye’de Bayburt’un ayrıcalığı olacaktır. Bayburt, 2002 yılından bu güne kadar yapılan tüm seçimlerde hükümetimize destek olmuş genel başkanımız, başbakanımız ve 12. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında yer almıştır. Hedefleri olan bir Türkiye var. Kendisine 2023 vizyonunu koyan ülkemiz projelerle ilerlemeye devam edecektir. Türkiye büyük ülke. Bayburt büyüyor. Bayburt büyüdükçe halkımız daha iyi hizmetler almaya devam edecektir.”şeklinde konuştu.

 

Pazar günü yapılmış seçimlerde milletin ÇATI’ya destek vermediğine işaret eden Özbek, “Milli İrade cumhuriyet tarihinde en güzel şekliyle sandığa yansımıştır. ÇATI çökmüş, yerlere serilmiştir. Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi ‘Statüko kaybetmiştir’. Bu fiili gelişmeyle Türkiye’nin siyasi mimarisi değişecektir.  Yeni dönemde Yeni Anayasa, Yeni Türkiye ve siyasal alanda milletin temel alınacağı yüzleşilmesi gereken her şeyle yüzleşmeye devam edilecek bunun için büyük gayret gösterilecektir. Türkiye bir kez daha istikrar, huzur, en önemlisi ‘Recep Tayyip Erdoğan’ demiştir. Yüzde 52 oyla Yeni Türkiye’nin baş mimarı olacak olan Recep Tayyip Erdoğan’a halkımız büyük destek vermiştir. Bu destekle istikrar sürecek bu da demokratik olgunluğumuzu ve değişim dönüşüm sürecimizdeki ideali, en iyiyi, en üstün olabilmeyi daha da artıracaktır. 10 Ağustos seçimleri Türkiye için en önemli bir fırsattır.  “diye konuştu.

Özbek, Bayburt’taki yüzde 80,37’lik oyla Türkiye’nin cumhurbaşkanı Erdoğan’a en fazla destek veren ikinci il olmasında seçim kampanyası sürecinde çalışmalarını aralıksız sürdüren İl Başkan Hakan Kobal nezdinde tüm kademe başkanları ve yöneticilerine, Belediye Başkanı Mete Memiş’e, İl Genel Başkanı Yusuf Elçi’ye ve zaferin baş mimarı Bayburt halkına teşekkürlerini ileterek, 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Bayburt’a, ülkemize ve tüm İslam âlemine hayırlı olmasını diledi.

 

Milletvekili-Bunyamin-ozbek

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.