“Sana Seni Anlattım” severleriyle buluştu

“Sana Seni Anlattım” severleriyle buluştu
Yayınlama: 05.05.2015
A+
A-

Bayburt, edebi zenginliğini geçmişten günümüze yetiştirdiği aşıklar ve şairlerden almıştır. Yetiştirdiği değerlerin memleket sevgisi, insan sevgisi, gurbet dokunuşları, toprağa, doğaya ve dahası sevgiliye olan aşkı her şeyden önce gelir. Onun içindir ki; Şiir; “güzelliğin nefes almasıdır” diye de tarif edilir.

Bayburt’ta günümüz şair ve yazarlarının kitap imza günü faaliyetlerini ilk defa okurlarıyla buluşturan Purut Kitapevi, bu defa bir başka şaire ev sahipliği yaptı. Bu heyecan, aynı zamanda kendi aile bireylerinden olan işletme sahibi Güven PURUT’un biricik oğlu Dr. Yunus Emre PURUT’un şiir kitabının imza gününün heyecanıydı. Öyle ki; bu duygulu anları birlikte yaşamak tabii ki bir anne babanın en büyük muradıdır. Evladının mürüvvetini görmek, evladını askere uğurlamak veya diploma töreni heyecanını duymak gibidir.

İşte böyle bir imza gününde Yunus Emre Purut’u ailesi ve yüzlerce şiirsever dostu yalnız bırakmadı.

Sokak Kitapları Yayınları tarafından baskısı yapılan “Sana Seni Anlattım” adlı Dr. Yunus Emre PURUT’a ait şiir kitabını okuduğunuzda ana temada sevgili’yi görürsünüz. Okudukça okuyasınız gelir. Bir de kendi sesinden kendi şiirlerini Mazlum Çimen’nin nameleriyle seslendiren bir cd görürsünüz kitabın son sayfasında… İçindeki duyguları seslenişleri, sevgiliye olan ifadeleri hani kalbin dile gelişi derler ya o olsa gerek, bütün hislerini var olan gücüyle ona ulaşmaya, ona seslenişlerde bulunmaya ona şiirlerde dokunmaya çalışıyor hatta onu ilham perisi yapan şiirlerde arıyor. Onda sitem de var dahası herşeyi onun sevgisiyle paylaştığı sevgilisi var;

“Sen bana hissettiklerim aşk değil dediğinde,

İçimden bendeki de aşktan öte diyordum.

Sanırım ben olduğun seni değil de;

Kendime tanıttığım seni seviyordum…

Yanılmışım değişemediğim gözlerinde,

Gelecekte ikimizin resmini görüyordum.”

 

Herkesin sıkça söylediği bir söz vardır: “Her Bayburtlu Şair doğar” diye… Belki de hayat bir şiirdir. Daha nice yeni imza günlerinde buluşmak dileğiyle.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.