APIFORUM 2014 Erzurum’da Gerçekleştirildi

APIFORUM 2014 Erzurum’da Gerçekleştirildi
Yayınlama: 09.09.2014
A+
A-

Dünya Arıcılar Birliği’nin en önemli uluslararası kongrelerinden APIFORUM 2014 Erzurum’da başarılı bir organizasyonla tamamlandı. Apimondia üyesi olan Erzurum Arıcılar Birliğinin ev sahipliği yaptığı organizasyon 2 Eylül’de gerçekleştirilen açılış töreni ile başlamıştı.

 

Erzurum Valiliği, Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Üniversitesi, DAP İdaresi Başkanlığı, Doğu Anadolu Tarımsal Araştırma Enstitüsü, Erzurum İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA)’nın katkı sağladığı kongrede 22 farklı ülkeden 38 bilimsel çalışma sunuldu. Üç gün boyunca apiquality, apimedica ve genel konularda gerçekleştirilen 9 oturumda sunulan bilimsel çalışmalarda arı ürünlerinin insan sağlığı üzerindeki etkileri, farklı ülke ve botanik kökene göre içerikleri ve farklı elde edilme yöntemleri ele alındı.

Yerli ve yabancı katılımcılardan övgü alan bir organizasyonla gerçekleştirilen kongre sonuç bildirgesinin okunması ve kongre logosunun Apiforum için daimi logo olarak kullanımının önerilmesiyle sona erdi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.