İŞKUR, okullar için 391 kişi istihdam edecek!

İŞKUR, okullar için 391 kişi istihdam edecek!
Yayınlama: 22.09.2018
A+
A-

2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılının başlamasıyla birlikte, İlimiz Okullarının Temizliği ve Güvenliği için İŞKUR İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Protokol imzalandı.

İŞKUR İl Müdürü M. Abdullah KAHVECİ tarafından yapılan açıklama da, Toplum Yararına Program kapsamında imzalan Protokolle, İlimiz okullarının temizliği için 9 ay süreyle 350 kişinin ve yine okulların güvenliği için 9 ay süreyle 41 güvenlik görevlisinin istihdam edileceği bildirildi. Söz konusu programların müracaatları 17-21/09/2018 tarihleri arasında şahsen İŞKUR İl Müdürlüğüne yapılabilecektir. Katılımcılar 25.09.2018 tarih ve saat 09:00 da Bayburt Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde yapılacak olan Noter kurasıyla belirlenecektir.

TYP Katılım şartları:

Kuruma kayıtlı işsiz olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin Kuruma kayıtlı olmasını ve SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında, çalışıyor kaydının olmamasını ifade eder. Kuruma kayıtlı olduğu hâlde TYP düzenlenen alanda ve konuda çalışma izni belgesi olmayan yabancılar ile iş akdi askıda olan mevsimlik işçiler TYP’ye katılamazlar.

18 yaşını tamamlamış olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin 18 yaşını tamamlayarak 19 yaşından gün almış olmasını ifade eder.

Emekli ve malul aylığı almamak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında emekli ve malul aylığı almamasını ifade eder. İş göremezlik ödeneği alanlar TYP’ye katılabilir.

Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç); TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla kişinin açık öğretim dışında herhangi bir resmi ya da özel eğitim kurumunda öğrenci olmamasını ifade eder. Uzaktan eğitim alanlar TYP’ye katılamaz.

Katılımcı listeleri

İstihdamında güçlük çekilen aşağıdaki gruplar Birinci Liste, bunlar dışında kalanlar İkinci Liste olacak şekilde tasnif edilecektir. TYP’ye yapılan başvurular arasından 1. Liste adayların tamamı için işlem yapılmadan 2. Liste adaylar değerlendirmeye alınmayacaktır. Aşağıdaki grupların hepsi Birinci Liste’ye dâhil edilecek olup, gruplar arasında herhangi bir öncelik sıralaması bulunmamaktadır;

Kadınlar,

35 yaş üstü bireyler,

Engelliler,

Eski hükümlüler,

Terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralananlar

olarak bildirildi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.